Niedziela, 21.10.2018, imieniny: Celiny, Hilarego, Janusza

Co dalej z gniewskimi wiatrakami?

  • 23.11.2017, 09:23
  • (MW)
Co dalej z gniewskimi wiatrakami?
Podziel się:
Oceń:
Teren pomiędzy trzema wsiami Tymawą, Jeleniem a Piasecznem został wyznaczony pod budowę fermy wiatrowej. Niestety ciągnące się zmiany przepisów uniemożliwiają pełne wejście ekipy budowlanej. Inwestorzy rozkładają ręce i czekają.

Na wrześniowej sesji Rady Miejskiej w Gniewie, radny powiatowy Bogdan Olszewski dopytywał co dalej z inwestycją postawienia fermy wiatrowej. Pamięta jak kilka lat temu, kiedy sam był wiceburmistrzem Gniewu za kadencji Bogdana Badzionga, zatwierdzali projekt zagospodarowania przestrzennego i podpisywali wstępne umowy na realizację inwestycji.  

- Projekt był, firma była, ale gdzieś to utknęło i nie wiedziałem co dalej. Dlatego postanowiłem dopytać – mówił były wiceburmistrz. - Pamiętam, że miało tam powstać 19 wiatraków. Termin był na początek 2011 lub 2012 r. Mamy 2017 i dalej ich nie ma.

Według słów radnego przygotowywana inwestycja miała być z korzyścią dla gminy. Odcinek na jakim miałyby stanąć ferma nie jest w żaden sposób zagrożony i z niczym nie koliduje. Gleby nie są najwyższej klasy, dlatego odrolnienie tego terenu też jest dużo łatwiejsze niż w innym miejscu.

- Były prowadzone konsultacje z mieszkańcami i wyrażali zadowolenie z nowych budowli – dodaje radny. - Ucieszyły ich zwłaszcza nowe drogi i ożywienie terenu. Tym bardziej, że połączyłoby to aż trzy wsie.

Na sesji Maria Taraszkiewicz-Gurzyńska, burmistrz Miasta i Gminy Gniew potwierdziła, że umowy jakie zostały zawarte są nadal aktualne i nie ma żadnych przeciwwskazań, by inwestorzy weszli na teren budowy. (...)

(MW)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Na czas ciszy wyborczej wyłączona została możliwość komentowania pod artykułami.

Pozostałe