Czwartek, 21.06.2018, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Ruszyły prace modernizacyjne na Stadionie Miejskim w Pelplinie

  • 13.11.2017, 11:58
  • pelplin.pl
Ruszyły prace modernizacyjne na Stadionie Miejskim w Pelplinie pelplin.pl
30 października rozpoczęły się prace modernizacyjne na Stadionie Miejskim w Pelplinie. Docelowo obiekt zostanie poddany całkowitej przebudowie, która została podzielona na trzy etapy.

W pierwszym, rozpoczętym niedawno etapie, zostaną wykonane: bieżnia prosta 8-torowa, bieżnia okólna 6-torowa, skocznia do skoku wzwyż, skocznia do skoku w dal, trójskoku i o tyczce, rzutnie do pchnięcia kulą, rzutu oszczepem, dyskiem i młotem skocznia do skoku o tyczce, nowe boisko do piłki nożnej wraz z obiektami pomocniczymi (m.in. wiaty dla zawodników) oraz ogrodzenie terenu.

Kolejne etapy modernizacji będą obejmować m.in. budowę boiska piłkarskiego ze sztuczną nawierzchnią, boiska wielofunkcyjnego, boiska do siatkówki plażowej, siłowni zewnętrznej i placu zabaw dla dzieci.

Nowo powstały obiekt zostanie dostosowany do wymogów Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Polskiego Związku Piłki Nożnej, dzięki czemu w Pelplinie będą mogły się odbywać imprezy sportowe rangi ogólnopolskiej.

Pierwszy etap inwestycji został wyceniony na prawie 4,4 mln zł i jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, Starostwa Powiatowego w Tczewie oraz Gminy Pelplin.
 

pelplin.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe