×
Sobota, 22.09.2018, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Trwają prace remontowe w tczewskich szkołach i przedszkolu. Na jakim są etapie?

  • 10.11.2017, 11:44
  • (M.M., Urząd Miasta Tczew)
Trwają prace remontowe w tczewskich szkołach i przedszkolu. Na jakim są etapie? (M.M., Urząd Miasta Tczew)
11 mln zł to koszty projektu termomodernizacji pięciu placówek oświatowych w Tczewie, dofinansowanego ze środków unijnych.

Trwa termomodernizacja budynku byłego Gimnazjum nr 3 (obecnie SP 4). Inwestycja jest 2-letnia, termin zakończenia to 30 lipca 2018 r. Zadanie wykonuje firma Koga Inwestycje Budowlane z Bydgoszczy. Jego koszt to blisko 4 mln zł. W obiekcie trwają wewnętrzne roboty sanitarne i elektryczne, ocieplono stropodach sali gimnastycznej, trwa ocieplanie pozostałych stropodachów oraz rozpoczęto ocieplanie ścian zewnętrznych.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew

Termomodernizacja w SP 4 to jedno z kilku tego typu przedsięwzięć realizowanych przez miasto w ramach projektu realizowanego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych. Projekt dotyczy budynków użyteczności publicznej należących do Gminy Miejskiej Tczew i polega na kompleksowej termomodernizacji obiektów, związanej z infrastrukturą techniczną i dociepleniem zewnętrznym, która poprawi ich efektywność energetyczną. Wartość całego projektu to ponad 11 mln zł, z tego dofinansowanie unijne wynosi 8 mln zł.

W tym roku, w ramach tego samego projektu, zakończyła się już termomodernizacja w Szkole Podstawowej nr 10, Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 oraz Przedszkola nr 8.

Do zrealizowania pozostała termomodernizacja w Szkole Podstawowej nr 8, która polegać będzie na modernizacji systemu centralnego ogrzewania, wymianie starych okien i zmniejszeniu ich powierzchni, ociepleniu ścian zewnętrznych, modernizacji systemu CWU, ociepleniu stropu pod poddaszem nieużytkowym starej części, ociepleniu stropodachów nowej części i ściany zewnętrznej przy gruncie oraz zmodernizowaniu oświetlenia.

Termin realizacji całego projektu został określony na koniec listopada 2020 r.

(M.M., Urząd Miasta Tczew)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe