Czwartek, 21.06.2018, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Zatrzymali pojazd z 37 tys. żywych piskląt! Na miejscu interweniował Powiatowy Lekarz Weterynarii

  • 20.10.2017, 07:59
  • witd.gdansk.pl
Zatrzymali pojazd z 37 tys. żywych piskląt! Na miejscu interweniował Powiatowy Lekarz Weterynarii witd.gdansk.pl
13 października br. w Swarożynie, przy zjeździe z autostrady A1, inspektorzy transportu drogowego z Gdańska zatrzymali do kontroli pojazd przewoźnika polskiego wykonującego przewóz ponad 37 tys. żywych piskląt z wylęgarni drobiu do kilku odbiorców na terenie województwa pomorskiego.

Podczas kontroli dokumentów okazało się, że kierowca nie posiada dokumentów wymaganych podczas transportu zwierząt. Inspektorzy zakwestionowali również używanie wykresówek niezgodnych z typem tachografu. W celu wyjaśnienia nieprawidłowości dotyczących transportu zwierząt na miejsce kontroli wezwano Powiatowego Lekarza Weterynarii w celu ustalenia czy kontrolowany przewoźnik posiada ważne zezwolenie zgodnie z art. 10 ust.1 rozp. (WE) nr 1/2005 oraz świadectwo zdrowia o pochodzeniu zwierząt z regionu wolnego od ptasiej grypy.

Gladpol Praca Brukarz Traktorzysta Kierowca
Gladpol Praca Brukarz Traktorzysta Kierowca
Gladpol Praca Brukarz Traktorzysta Kierowca

Okazało się, że przewoźnik posiada ważne zezwolenie. Jednak twierdzono brak świadectwa zdrowia i zaświadczenia o pochodzeniu zwierząt z regionu wolnego od ptasiej grypy. W tej sprawie Powiatowy Lekarza Weterynarii będzie prowadzić odrębne postępowanie. W stosunku do przedsiębiorcy realizującego przewóz wszczęto postępowanie administracyjne, a kierowcę ukarano mandatem karnym z uwagi na zastosowanie wykresówki niezatwierdzonego typu.

witd.gdansk.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe