×
Sobota, 22.09.2018, imieniny: Maury, Milany, Tomasza

Zatrzymali pojazd z 37 tys. żywych piskląt! Na miejscu interweniował Powiatowy Lekarz Weterynarii

  • 20.10.2017, 07:59
  • witd.gdansk.pl
Zatrzymali pojazd z 37 tys. żywych piskląt! Na miejscu interweniował Powiatowy Lekarz Weterynarii witd.gdansk.pl
13 października br. w Swarożynie, przy zjeździe z autostrady A1, inspektorzy transportu drogowego z Gdańska zatrzymali do kontroli pojazd przewoźnika polskiego wykonującego przewóz ponad 37 tys. żywych piskląt z wylęgarni drobiu do kilku odbiorców na terenie województwa pomorskiego.

Podczas kontroli dokumentów okazało się, że kierowca nie posiada dokumentów wymaganych podczas transportu zwierząt. Inspektorzy zakwestionowali również używanie wykresówek niezgodnych z typem tachografu. W celu wyjaśnienia nieprawidłowości dotyczących transportu zwierząt na miejsce kontroli wezwano Powiatowego Lekarza Weterynarii w celu ustalenia czy kontrolowany przewoźnik posiada ważne zezwolenie zgodnie z art. 10 ust.1 rozp. (WE) nr 1/2005 oraz świadectwo zdrowia o pochodzeniu zwierząt z regionu wolnego od ptasiej grypy.

Mega Tczew
Mega Tczew
Mega Tczew

Okazało się, że przewoźnik posiada ważne zezwolenie. Jednak twierdzono brak świadectwa zdrowia i zaświadczenia o pochodzeniu zwierząt z regionu wolnego od ptasiej grypy. W tej sprawie Powiatowy Lekarza Weterynarii będzie prowadzić odrębne postępowanie. W stosunku do przedsiębiorcy realizującego przewóz wszczęto postępowanie administracyjne, a kierowcę ukarano mandatem karnym z uwagi na zastosowanie wykresówki niezatwierdzonego typu.

witd.gdansk.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe