Piątek, 24.11.2017, imieniny: Emmy, Flory, Romana

„Naciski i dziwne działanie prokuratury”. Ziobro chce „wykończyć” prezydenta?

  • 20.10.2017, 07:54
  • Karol Uliczny
„Naciski i dziwne działanie prokuratury”. Ziobro chce „wykończyć” prezydenta? (KU)
Prezydent Tczewa obawia się o obiektywne rozpatrzenie jego sprawy przed prokuraturą w Malborku. Lokalnej telewizji mówi o możliwych naciskach zmierzających do wyeliminowania go z życia publicznego.

Prokuratura Rejonowa postawiła włodarzowi zarzut przekroczenia uprawnień w związku z  przekazaniem  nieuprawnionej osobie zapisu monitoringu, za co grożą mu trzy lata więzienia.  Mirosław P. miał użyczyć płytki z nagraniami prezesom tczewskich spółek, którzy założyli sprawy cywilne radnemu miejskiemu Zbigniewowi Urbanowi, w związku z tzw. akcją plakatową. W ub. wtorek, w godzinach popołudniowych, prezydent wydał w tej sprawie oświadczenie:

„W związku z publikacjami pojawiającymi się w niektórych mediach, informuję, że w związku z przekazaniem w 2015 r. materiału z monitoringu miejskiego w Tczewie na potrzeby procesowe, prowadzone jest postępowanie przez Prokuraturę Rejonową w Malborku. Wcześniej, prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie, jednak po interwencji radnego Rady Miejskiej w Tczewie Zbigniewa Urbana, postępowanie zostało wznowione. W Prokuraturze Rejonowej w Malborku złożyłem obszerne wyjaśnienia, sprawa wymaga uzupełnienia materiału dowodowego. W moim przekonaniu, wszelkie podjęte przeze mnie czynności były zgodne z prawem. Dopóki trwa postępowanie, nie będę komentował jego przebiegu.”

Ktoś chce utrudnić kandydowanie?

Mimo zapewnień, prezydent postanowił jednak szeroko skomentować ostatnie wydarzenia. W programie lokalnej telewizji pt. „Pytania do prezydenta”, mówił o niezrozumiałych działaniach prokuratury, możliwych naciskach i próbach wyeliminowania go z życia publicznego.

- Nie złamałem prawa i nie boję się, że cokolwiek mi grozi. Natomiast boję się czegoś innego. Z niewiadomych dla mnie powodów prokuratura po roku zmieniła zdanie (po raz drugi wszczęto śledztwo – dop. red.). Pytanie czy pojawiły się wątki nowe, których nie było. Z tego co rozmawiałem ostatnio z panią prokurator, takich nowych wątków nie ma. Czy to być może gdzieś, ktoś naciska i próbuje wykorzystać tę sprawę do tego, żeby zgodnie zresztą z intencją pana Urbana, wyeliminować mnie z życia publicznego i nie dopuścić bym ponownie kandydował na urząd prezydenta? Czas pokaże czy prokuratura działa w tym momencie obiektywnie.” (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

kolo
kolo 22.10.2017, 12:08
Co Pobłocki powie na temat decyzji wojewody? Resteks nie będzie budował na bulwarze tego budynku. No to się porobiło. Jak znam życie to Resteks nie odpuści władzom miasta.
temat artykułu
temat artykułu 23.10.2017, 07:54
Prokuratura Rejonowa postawiła włodarzowi zarzut przekroczenia uprawnień w związku z przekazaniem nieuprawnionej osobie zapisu monitoringu, za co grożą mu trzy lata więzienia.
bulin
bulin 24.10.2017, 07:48
„Naciski i dziwne działanie prokuratury”. Ziobro chce „wykończyć” prezydenta?
polna
polna 24.10.2017, 00:16
W tym ciągu komentarzy pod zupełnie niezwiązanym artykułem - 3 czy 4 raz zawracasz du...ę sprawami swoimi oraz brata znanego z Polsat Interwencja. Lubisz być wioskowym głupkiem, co?
ty
ty 22.10.2017, 13:34
A czego można się było spodziewać po pisowskim aparatczyku? Oni zrobią wszystko, żeby zaszkodzić niepisowskim miastom. Miasto będzie płacić, nie prezydent. Zadowoleni ?
Adaś nie fikaj.
Adaś nie fikaj. 22.10.2017, 13:49
Chyba nie wiesz że Pobłocki dogadał się z pisem bo da nawet pieniądze na powiatowy szpital. Ale to mu i tak nie pomoże. Miasto będzie płacić? Dobre...
ty
ty 23.10.2017, 00:10
Owszem, miasto. A kto?
Sąsiad, z JN, Bajkowego, Czyżykowa?
Sąsiad, z JN, Bajkowego, Czyżykowa? 22.10.2017, 01:12
201, ty wiesz, że potrzebujesz pomocy specjalisty? Nienawiść i żądza zemsty + żądza pieniądza cię niszczą. To się nie może dobrze skończyć, wiem na 100%. Nawet jeśli wytarzasz prezydenta w produkowanym przez siebie gnoju - przegrałeś. W każdym znaczeniu tego słowa. Osobiście, jako człowiek, zawodowo, politycznie. Bo zło powraca. Czasami wchodzę na twoją stronę na fb, z początku mnie bawiło to jak się zachowujesz, teraz już brzydzi. Paru klakierów ( nazwisk z litości nie podam) tak cię rajcuje? Nawet przeciwnicy MP śmieją się z ciebie... ale nic to, pogrążaj się dalej.
Obserwator
Obserwator 23.10.2017, 13:29
Szkoda czasu na tego czlowieka on i tak nie zrozumie, , coz taka to rodzina, jeden drugiego karmi nienawiscia, smieje sie i szydzi, jak cos wymysli zeby komus zaszkodzic to swiętują.Coz typowe zachowanie ludzi ktorzy nie posiadaja zadnych zdolnosci i umiejetnisci. Wtedy trzeba atakowac innych , szmacic , mieszac, ośmiesza¢ a wszystko po to zeby sie dowartosciowac i nakarmic wiecznie głodne ego. Za tą arogancją i bezczelnoscia zawsze kryje sie maluczki nieudacznik ktory desperacko stara sie sam uwierzyć ze jest grubą rybą. To bardzo niezadowolony z zycia czlowiek ktory wszystkich uwaza za gľupców,nie mozna wymagac od niego szacunku do innych bo on sam siebie nie szanuje. Beznadziejny przypadek.
Pobłocki ma zarzuty
Pobłocki ma zarzuty 23.10.2017, 20:21
CIEKAWE że szkoda czasu, a większość komentarzy jego dotyczy, jak to wyjaśnisz? z Panoramy miasta masz tu trochę... Ukończył fizykę na Uniwersytecie im. A Mickiewicza w Poznaniu, podyplomowe studia prawno-menedżerskie na Politechnice Gdańskiej, podyplomowe studia z matematyki i informatyki na Uniwersytecie Gdańskim a ostatnio podyplomowe studia w zakresie organizacji i zarządzania w oświacie na EUH-E. masz więcej Obserwatorze? CZY MOŻE PISAŁEŚ O SOBIE maluczki człowieczku na smyczy pana?
polna
polna 24.10.2017, 00:25
Bo sam je prowokujesz, geniuszu. Sam siebie komentujesz. I to wykształcenie... pożal się boże. Na fizykę szedł ten, który gdzie indziej się nie dostał, bo to zawsze jest kierunek deficytowy. Podyplomówki są dla każdego
leje cię, jak chcę
leje cię, jak chcę 24.10.2017, 07:46
nie ważne kto idzie, ale kto kończy
doświadczony
doświadczony 24.10.2017, 10:01
ci co wylatywali z fizyki kończyli potem ekonomię, historię różne filologie i inne kierunki z wyróżnieniem otrzymując zwykle stypendium naukowe
lolo
lolo 24.10.2017, 23:14
Bzdet z d...y
Obserwator
Obserwator 23.10.2017, 23:25
dokładnie to o czym mówie hehehe książkowa odpowiedz maluczkiego , niedowartowściowanego czlowieczka. Jezusicku tyle tych szkół a niczego sie nie nałuczyłeś, chyba reforma w edukacji naprawde potrzebna.
Mam nadzieje ze pomogłem wyjaśnić zagatke
Mam nadzieje ze pomogłem wyjaśnić zagatke 23.10.2017, 23:34
Piszemy bo jesteś pośmiewiskiem i niewątpliwie zjawiskiem. Mam nadzieje ze to wyjaśniło dlaczego piszą,
temat artykułu
temat artykułu 23.10.2017, 07:54
Prokuratura Rejonowa postawiła włodarzowi zarzut przekroczenia uprawnień w związku z przekazaniem nieuprawnionej osobie zapisu monitoringu, za co grożą mu trzy lata więzienia.
max
max 22.10.2017, 20:35
Jakie zło Urbana wróci? Że szuka przewałków w urzędzie? To wróci? Śnij dalej.......
szuka "Zemsty" A Fredro !
szuka "Zemsty" A Fredro ! 23.10.2017, 12:50
Kolejna bajeczka żeby odwrócić uwagę od Mirosława P.
Sąsiad...
Sąsiad... 22.10.2017, 23:57
Tak to wygląda, ale tak nie jest. Szuka zemsty.
max
max 23.10.2017, 10:52
Zemsty? Za co niby Ubran tak szuka zemsty?
Kłopoty ma Pobłocki a nie Urban
Kłopoty ma Pobłocki a nie Urban 22.10.2017, 13:44
Chyba nie zauważyłeś. Kłopoty ma Pobłocki, a nie Urban. Ma ich coraz więcej, z każdej strony. Do póki jest prezydentem ludzie pewnie się boją, że jak zalajkują to pracę stracą.
Picolo
Picolo 23.10.2017, 00:07
Ma i będzie miał, bo 201 nie ma hamulców. Będzie walił na oślep, bo taki jego wredny i mściwy charakter. Sensu w tym niewiele, ale cóż to dla 201? Ważne, żeby do wyborów móc pokazywać PMP z opaską na oczach. Urban nie ma kłopotów, bo za nic nie ponosi odpowiedzialności, dziamga tylko po szmatławcach i darmowych szczujniach. Boję się zajrzeć do skrzynki.
mało sypiasz
mało sypiasz 23.10.2017, 07:48
Trafia w "10". Robi co do radnego należy. A tobie chyba się stołek jara, a koryto oddala. Nie obrażaj gazet, których nie można kupić.
pan
pan 24.10.2017, 00:13
Do radnego nie należy brylowanie w szmatławcach i zajmowanie sfrustrowanym sobą uwagi kogo tylko się da. A tylko tym się zajmujesz. Na szczęście to się wkrótce skończy, panie 201. Będzie 101.
Maciej
Maciej 21.10.2017, 10:32
To może jeszcze prokuratura wróci do przetargu na komunikację miejską? Wystarczy, że z prokuratury przyjadą i wsiądą w byle jaki autobus ????.
temat artykułu
temat artykułu 23.10.2017, 07:55
Prokuratura Rejonowa postawiła włodarzowi zarzut przekroczenia uprawnień w związku z przekazaniem nieuprawnionej osobie zapisu monitoringu, za co grożą mu trzy lata więzienia.
q
q 21.10.2017, 07:46
Dlaczego w artykule nie podano źródła cytatu z prezydenta?
Kolo
Kolo 21.10.2017, 12:16
Cyrat pochodzi z reżimowej telewizji
az
az 20.10.2017, 18:55
CBA bada sprawy przewodniczącego. Będzie ciekawie.
temat artykułu
temat artykułu 23.10.2017, 07:55
Prokuratura Rejonowa postawiła włodarzowi zarzut przekroczenia uprawnień w związku z przekazaniem nieuprawnionej osobie zapisu monitoringu, za co grożą mu trzy lata więzienia.
tomek
tomek 20.10.2017, 18:53
25.05.2017 do ministra sprawiedliwości wpłynęła petycja mieszkańców Elbląga o odwołanie prokuratora rejonowego jarosława żelazka. Dlaczego Ziobro boi się opublikować jej na stronie ministerstwa zgodnie z ustawą o petycjach z dn.11.07.2014 (Dz. U. z 2014 r. Poz. 1195 art. 8 §1 )? Petycja dotyczy także prokuratora mackiewicza z prokuratury w Malborku.
temat artykułu
temat artykułu 23.10.2017, 07:55
Prokuratura Rejonowa postawiła włodarzowi zarzut przekroczenia uprawnień w związku z przekazaniem nieuprawnionej osobie zapisu monitoringu, za co grożą mu trzy lata więzienia.
Bedzie sie dzialo
Bedzie sie dzialo 20.10.2017, 18:49
Po zawiadomienu cba o dzialkach na rokickiej wszystkie rozmowy telefoniczne byly nagrywane
temat artykułu
temat artykułu 23.10.2017, 07:55
Prokuratura Rejonowa postawiła włodarzowi zarzut przekroczenia uprawnień w związku z przekazaniem nieuprawnionej osobie zapisu monitoringu, za co grożą mu trzy lata więzienia.
darek
darek 20.10.2017, 15:13
Kończ Waść wstydu oszczędź! Tak Pani Gertrudo Pierzynowska! - karma wraca!
temat artykułu
temat artykułu 23.10.2017, 07:56
Prokuratura Rejonowa postawiła włodarzowi zarzut przekroczenia uprawnień w związku z przekazaniem nieuprawnionej osobie zapisu monitoringu, za co grożą mu trzy lata więzienia.
asesor
asesor 20.10.2017, 13:38
Niby kto zdaniem pana MP ma taką moc sprawczą, aby prokuratura działała pod jego dyktando, pan ZU? BZDURA! Jeśli sugestia MP ma choćby cień zasadności, to sprawę powinna przejąć inna, niezależna prokuratura. Wygląda na to, że tczewska sitwa z obydwoma Mirkami na czele poczuła się tak bezkarna, że nie tylko zatraciła poczucie praworządności, ale i rozum.
Johnny Mnemonic
Johnny Mnemonic 23.10.2017, 14:28
Nie pod dyktando ZU tylko pod dyktando ZZ z Warszawy działa prokuratura. ZU to dla ludzi z centrali lokalny pożyteczny idiota pieniacz którego w prosty sposób można wykorzystać by podkopać czy wręcz ukręcić niepisowską władzę w Tczewie. Wybory lokalne się zbliżają a Kaczor i jego kolesie zrobią wszystko aby ich ugrupowanie przejęło władzę wszędzie tam gdzie do tej pory jej jeszcze nie miało. W Tczewie nadarzyła się ku temu świetna okazja. Do tych działań włączył się również pisowski namiestnik w Gdańsku - D, ten który nie chciał grabić liści i gałęzi. Panie i Panowie z PnP - mam nadzieję że macie jakąś przemyślaną strategię obrony i że obronicie miasto przed tą bandą bo na razie kiepsko to wygląda.
zaczął się pogrzeb PNP
zaczął się pogrzeb PNP 23.10.2017, 20:24
Ciekawe, co prawisz, ale związku między Zbyszkami nie widzę żadnego. A jeśli już to na korzyść Urbana, bo ten nastał w Tczewie przed Ziobrą
temat artykułu
temat artykułu 23.10.2017, 07:56
Prokuratura Rejonowa postawiła włodarzowi zarzut przekroczenia uprawnień w związku z przekazaniem nieuprawnionej osobie zapisu monitoringu, za co grożą mu trzy lata więzienia.
Gambit
Gambit 20.10.2017, 11:55
PNP - prokuratura niewątpliwie pomoże przetransferować nadwyżkę środków z miasta do powiatu, a następnie przegonić MP z zapleczem i TD z jego witusiowym zapleczem.
temat artykułu
temat artykułu 23.10.2017, 07:56
Prokuratura Rejonowa postawiła włodarzowi zarzut przekroczenia uprawnień w związku z przekazaniem nieuprawnionej osobie zapisu monitoringu, za co grożą mu trzy lata więzienia.
graf
graf 20.10.2017, 11:28
PMP ma rację. Po to poobsadzali pisowskimi sługusami co się da, żeby uwalać niepisowską władzę w terenie. 201 na tym nie zyska, bo z PiS też jest "na noże", a sam ma zerowe szanse. Podobnie jak Sosnowski
PMP ględzi
PMP ględzi 20.10.2017, 13:37
Urban do rady miasta wystartuje z listy PIS
A moze jednak
A moze jednak 23.10.2017, 14:48
Naprawde , przeciez. ZU ich olał jak ich popularność spadła i jeszcze nie ładnie mówił ,teraz im d.pe lize bo znowu są przy korycie i oni go wezmą , to juz dno kompletne hehehihi , nie nie , nie moze być
oficer prowadzący
oficer prowadzący 20.10.2017, 20:47
Może co najwyżej zostać korespondentem onet.pl
T34
T34 20.10.2017, 10:44
co za gość. Jak go skażą będzie skomlił że to Ziobro go uwalił ?!!!! Boże żal na niego patzeć dobrze że go zasłaniacie bo się niedobrze robi
anty KOD
anty KOD 20.10.2017, 09:57
"Czas pokaże czy prokuratura działa w tym momencie obiektywnie”... Znaczy się, jak będzie po myśli Mirosława P., to będzie obiektywnie, a jak nie, to nieobiektywnie. Diagnoza: Mirosław P. jest rzeczywiście "najlepszym przykładem sowieckiego zaplecza KOD".
anonim
anonim 20.10.2017, 09:22
Jaki jest sens zasłaniania twarzy Prezydenta miasta???
Przecież i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi?
max
max 20.10.2017, 10:41
Bo takiej jest prawo Anonimie. Nie wolno ujawniać wizerunku osób podejrzanych o przestępstwo. Ale jak już go skażą to tczewska będzie mogła pokazać twarz Mirosława P. :) nie ma zakazu pokazywania osób skazanych prawomocnymi wyrokami. :P
Loko
Loko 21.10.2017, 11:48
Pytanie bylo o sens takiego prawa?
loki
loki 20.10.2017, 09:21
Ten Prezydent sam się wykańcza i podkłada!
Zapomniał, że wszystkie jego "decyzje" są rejestrowane?
To jest szczyt arogancji i nonszalancji.

Pozostałe