sobota, 20 kwietnia 2024 08:28

Wierzycy „wlał” Jarota, a Wiśle – Wisła

Z odmiennym skutkiem w tym sezonie spisują się futboliści trzecioligowej Wierzycy Pelplin i A-klasowej Wisły Tczew. Pelplinianie po jedenastu kolejkach plasują się na 11. pozycji w tabeli. Tczewianie po dziesięciu seriach spotkań są liderami.

Autor: red.

Trzy zwycięstwa, cztery remisy i tyleż porażek po jedenastu seriach spotkań III ligi ma na koncie Wierzyca Pelplin. W 11. kolejce kociewski beniaminek w Jarocinie uległ tamtejszemu Jarocie 0:2. Gospodarze rozstrzygnęli ten pojedynek na swą korzyść w pięć minut ostatniego kwadransa gry. Wynik w 75. min. otworzył Jakub Sierant, a końcowy ustalił Piotr Skokowski w 80 min. wykorzystując rzut karny.

Wierzyca: Imianowski - Wieczorek (70 Szopiński), Portasiński, Kostiuk, Stawikowski, Meler, Racki (81 Grela), Dirda (60 Sosnowski), Manuszewski, Górka, Sławiński (62 Gronkowski).

Fani futbolu, którzy oglądali w Tczewie A-klasowy mecz miejscowej Wisły z jej imienniczką z Korzeniewa ponad godzinę czekali na pierwszego gola. Zdobył go dla gospodarzy, bezpośrednio z rzutu rożnego Paweł Bobrzyński. Pięć minut później na listę strzelców wpisał się Marcin Czarnecki ustalając końcowy rezultat na 2:0 dla miejscowych, którzy dzięki temu zwycięstwu utrzymali fotel lidera tabeli.

Wisła: Szreder - Wojciechowski, Rozinski, Skotnicki, Pawłuszek, Gajewski, Czerwiński (75 Herstowski), Bobrzyński, Wszołek (89 Olszewski), Woźny (46 Czarnecki), Nowaczyk.