Piątek, 27.04.2018, imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Policja wstępnie o tragedii w Turzu: „wtargnął wprost pod peugeota”

  • 12.10.2017, 14:51
  • KPP w Tczewie
Policja wstępnie o tragedii w Turzu: „wtargnął wprost pod peugeota” KPP w Tczewie
Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Turze. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 68-letni mężczyzna prawdopodobnie wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego osobowego peugeota. Niestety obrażenia jakich doznał pieszy okazały się śmiertelne.

Wczoraj przed godz. 21.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce w miejscowości Turze. Według zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia pieszego.

Linia 50 Arriva przedłużona do Gdańsk Politechnika
Linia 50 Arriva przedłużona do Gdańsk Politechnika
Linia 50 Arriva przedłużona do Gdańsk Politechnika

- Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 68-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego prawdopodobnie wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający od strony Tczewa samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy peugeota, które wykazało, że był trzeźwy - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

CZYTAJ TAKŻE: Śmiertelne potrącenie w Turzu. 68-latek zginął pod kołami auta

KPP w Tczewie

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Starogardzianin
Starogardzianin 12.10.2017, 21:44
Racja, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Niestety to piesie coraz częściej wchodzą na jezdnię z telefonem w ręku, czy ida poboczem, złą stroną jezdni lub totalnie niewidoczni. dzieci wjeżdżają na deskorolkach, a dorośli na rowerach. Piesi powinni również pamiętać, ze samochód to kupa rozpędzonej stali i nic im to nei da jeśli będą mieli rację, ale odniosa obrażenia. Ponadto pieszy ma obowiązek zatrzymać się przed wejściem na przejście. Każdy musi myśleć!

Pozostałe