Środa, 15.08.2018, imieniny: Marii, napoleona, Stelii

Policja wstępnie o tragedii w Turzu: „wtargnął wprost pod peugeota”

  • 12.10.2017, 14:51
  • KPP w Tczewie
Policja wstępnie o tragedii w Turzu: „wtargnął wprost pod peugeota” KPP w Tczewie
Tczewscy policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Turze. Według wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 68-letni mężczyzna prawdopodobnie wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego osobowego peugeota. Niestety obrażenia jakich doznał pieszy okazały się śmiertelne.

Wczoraj przed godz. 21.00 oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, który miał miejsce w miejscowości Turze. Według zgłoszenia wynikało, że doszło do potrącenia pieszego.

- Natychmiast na miejsce zdarzenia zostali wysłani policjanci, którzy wstępnie ustalili, że 68-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego prawdopodobnie wtargnął na jezdnię wprost pod nadjeżdżający od strony Tczewa samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy peugeota, które wykazało, że był trzeźwy - mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Technik kryminalistyki sporządził dokumentację fotograficzną i wykonał szkic sytuacyjny. Policjanci na miejscu rozmawiali ze świadkami zdarzenia. Mundurowi zabezpieczyli ujawnione ślady na miejscu zdarzenia, które pomogą w wyjaśnieniu okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci przypominają, że kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Z kolei piesi powinni dbać o własne bezpieczeństwo, stosować się do obowiązujących przepisów, a dla zwiększenia swojego bezpieczeństwa nosić elementy odblaskowe nawet w terenie zabudowanym. Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowania zasady ograniczonego zaufania.

CZYTAJ TAKŻE: Śmiertelne potrącenie w Turzu. 68-latek zginął pod kołami auta

KPP w Tczewie

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Starogardzianin
Starogardzianin 12.10.2017, 21:44
Racja, kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Niestety to piesie coraz częściej wchodzą na jezdnię z telefonem w ręku, czy ida poboczem, złą stroną jezdni lub totalnie niewidoczni. dzieci wjeżdżają na deskorolkach, a dorośli na rowerach. Piesi powinni również pamiętać, ze samochód to kupa rozpędzonej stali i nic im to nei da jeśli będą mieli rację, ale odniosa obrażenia. Ponadto pieszy ma obowiązek zatrzymać się przed wejściem na przejście. Każdy musi myśleć!

Pozostałe