Piątek, 20.07.2018, imieniny: Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Kompleksowe badania w jeden dzień

  • 12.10.2017, 10:00 (aktualizacja 12.10.2017 10:00)
  • artykuł sponsorowany
Kompleksowe badania w jeden dzień Medical dysponuje najnowocześniejszym sprzętem rezonansu magnetycznego i tomografu komputerowego
Wszyscy wiedzą, że na wizytę u specjalisty trzeba czekać, tak samo na różne badania diagnostyczne. Często też pacjent musi się przemieszczać, tracąc czas i pieniądze (dojazdy) pomiędzy różnymi placówkami, by wykonać potrzebne badania. Dlatego dużym zaskoczeniem dla wszystkich potrzebujących pomocy medycznej jest stworzona przez lekarza neurologa Jakuba Mowińskiego całościowa opieka dla pacjenta, z pełną diagnostyką, w jeden dzień! Niemożliwe?

Wszystko w jeden dzień

Neurologia Jednego Dnia – brzmi nieprawdopodobnie, ale w Medical w Tczewie przy ul. Wojska Polskiego 5A to już rzeczywistość. Co to oznacza dla pacjenta? Otóż wizytę u neurologa, badanie diagnostyczne jak rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy, rentgen, badania laboratoryjne, leczenie bólu – w zależności od choroby i potrzeb, chory w Centrum Diagnostyczno-Specjalistycznym Medical, załatwi w jeden dzień. Brzmi zbyt pięknie? Nic prostszego, by samemu się przekonać, wystarczy zasięgnąć informacji u źródła, w Medical, a uprzejme panie z rejestracji wszystko wyjaśnią i pomogą.

– Naszą ideą jest uproszczenie pacjentowi drogi diagnostyki i leczenia do maksymalnie krótkiego czasu – mówi neurolog Jakub Mowiński. - Dla każdego cierpiącego człowieka, „bieganie” za badaniami, diagnostyką, zbieranie wyników i ponowne czekanie na wizytę u specjalisty, to droga przez mękę. Dzisiaj można, a nawet trzeba, zrobić dla chorych wszystko, by ich walka z chorobą, bólem, była jak najkrótsza, a przyniesiona ulga jak najszybsza. Jak widać, u nas jest to możliwe.

 

 

Nie dotyczy to jednak tylko neurologii, a wielu dziedzin i specjalizacji służby zdrowia. Medical oferuje bowiem bardzo szeroki zakres usług dla pacjentów.

Od podstaw

Zacząć należy od podstawowej opieki zdrowotnej (tzw. POZ), czyli lekarzy rodzinnych i pediatrów, każdy może z niej skorzystać w ramach NFZ. Nie trzeba w swojej dotychczasowej „przychodni” niczego zgłaszać. Wystarczy przyjść do Centrum Diagnostyczno-Specjalistycznego Medical w Tczewie i zgłosić chęć korzystania z takich usług. Pamiętajmy o tym, że zmiana poradni jest bezpłatna, korzystanie z lekarzy POZ także. Cieszy także to, że w pediatrii zarówno dla dzieci chorych, jak i zdrowych, w Medical przyjmują znani i cenieni specjaliści, jak lek. R. Szajkowska, lek. K. Kowalik-Kufel, lek. K. Nowak.

Możemy także liczyć na bonusy, bo Medical przygotował dla nowych pacjentów powitalny bon na badania laboratoryjne obejmujący morfologię, cholesterol i poziom glukozy we krwi! Oczywiście badania te są bezpłatne.

I tu znowu kłania się idea dr Mowińskiego dotycząca całościowego podejścia do pacjenta, bo badania laboratoryjne są wykonywane w certyfikowanym laboratorium Medical na miejscu, więc wyniki są szybkie i pewne! Oferta laboratoryjna jest bardzo szeroka i na pewno każdy wykona tu potrzebne indywidualnie badania. Diagnostyka obejmuje pełen panel badań. Są też pakiety badań, które możemy wykupić (bez skierowania) w bardzo promocyjnych cenach. Możemy taki pakiet podarować naszym bliskim i znajomym jako prezent, na przykład na urodziny, imieniny czy święta.

POZ w Medical oferuje także gabinety: szczepień, pielęgniarki i położnej środowiskowej, pracownię EKG i spirometrii, diagnostyki obrazowej – USG: Dopller, rtg, tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny. Gabinety są nowocześnie wyposażone w wysokiej klasy sprzęt medyczny, przyjazne dla pacjentów.

Coraz szerszy zakres

Każdy może także skorzystać z Poradni Medycyny Pracy, wiadomo, iż taka wizyta jest nieodzowna, gdy podejmujemy pracę, zmieniamy stanowisko, czy chcemy wrócić do zawodu.

W zakresie specjalistyki, w Medical przy ul. Wojska Polskiego 5A, znajdziemy także ortopedę, kardiologa, endokrynologa, okulistę, laryngologa, ginekologa, urologa!

Wiele osób potrzebuje badań kolonoskopowych, czy gastroenterologicznych. Jak już można się domyśleć, także te badania przeprowadzimy w Medical, otrzymamy także znieczulenie ogólne.

– To wielka ulga dla chorych, ponieważ często nie decydują się oni na te ważne dla zdrowia i życia badania, z uwagi na nieprzyjemne doznania z nimi związane – tłumaczy lek. J. Mowiński. - Jak już podkreślałem, dążę do tego, by każdy pacjent był leczony i diagnozowany w komfortowych warunkach nie tylko wnętrz gabinetów, ale i dla niego samego. Cierpiący ludzie nie potrzebują dodatkowo nieprzyjemnych doznań, a dzięki znieczuleniu mogą spokojnie zgłosić się na tą ważną diagnostykę. Dotyczy to m.in. wykrywalności choćby wrzodów żołądka czy raka jelita, chorób zagrażających życiu. Wczesne wykrycie raka daje duże szanse całkowitego wyleczenia, więc nie ma na co czekać.

Kolejny problem, z którym boryka się dużo pacjentów, a szczególnie kobiet, jest nietrzymanie moczu. Medical oferuje pomoc i w tym zakresie, proponując terapię głęboką stymulacją elekromagnetyczną - innowacyjnym sprzętem do walki z problemami uroginekologicznymi.

 

 

To nie wszystko

Wiele osób boryka się z bólem, z którym musi funkcjonować każdego dnia i często też nocy. Jakubowi Mowińskiemu zależy na tym, by w dzisiejszych czasach i postępie medycyny, człowiek nie musiał żyć z bólem, cierpieć, mimo posiadanych schorzeń. W ofercie są terapie najnowoczesniejszym sprzętem do walki z bólem przewlekłym, a zabiegi są w promocyjnych cenach. Terapia falami uderzeniowymi BTL SWT jest nieinwazyjnym, nowoczesnym rozwiązaniem do eliminowania przewlekłego bólu występującego w układzie mięśniowo-szkieletowym. Ma swoje zastosowanie w fizjoterapii, ortopedii i medycynie sportowej. Aplikacje są stosowane w leczeniu przewlekłych schorzeń mięśni, ścięgien i więzadeł oraz w bólach kręgosłupa. Najczęstsze wskazania to: zespół bolesnego barku, zapalenie nadkłykcia bocznego/przyśrodkowego kości ramiennej, ból więzadła rzepki ,,kolano skoczka”, ból odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa, ból ścięgna Achillesa i punkty spustowe.

SALUS-TALENT - aparat do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej, to pierwsze na rynku urządzenie magnetoterapeutyczne, za pomocą którego można uzyskać subiektywnie odczuwalną intensywność.  Podczas stosowania. SALUS-TALENT jako wysoko indukcyjny, głęboko penetrujący, pulsacyjny stymulator elektromagnetyczny, pozwala na miejscowe przyłożenie precyzyjnego pola elektromagnetycznego przenikającego warstwy odzieży, tkanek oraz kości, stymulując wyznaczony obszar w głębi ciała. 

Endermologia nadal nie jest dostatecznie doceniana, a szkoda, bo jest to doskonały sposób na walkę z niedoskonałościami figury. Już po serii zabiegów wszyscy dostrzegają zmiany w swojej sylwetce lub tylko wybranych partiach ciała. Co ważne, endermologia pomaga w walce z konsekwencjami mastektomii. Kobiety borykające się z opuchlizną na pewno znajdą ulgę w zabiegach endermologii.

Na miejscu jest także dietetyk, który poprowadzi osoby właściwą drogą odżywiania, w zależności od przyczyny otyłości.

W zakresie USG sprzęt jest tak nowoczesny, że pacjent może liczyć na technikę obrazową 3D i 4D.

Każdy, kto jest uzależniony od nałogu nikotynowego, może także liczyć na pomoc w Medical, ponieważ placówka wdraża terapię antynikotynową.

A i to nie wszystko, bo wspólnie ze Starostwem Powiatowym w Tczewie, w wyniku wygranych konkursów, możemy znaleźć pomoc w walce z otyłością „Czas na zdrowie 2017„ i uczestniczyć w programie wczesnego wykrywania raka płuc wśród mieszkańców powiatu tczewskiego w roku 2017 „Recepta na raka„.

Każdy, kto wyjdzie od lekarza z receptą na leki, może się w nie zaopatrzyć w atrakcyjnych cenach w aptece Medical, funkcjonującej na parterze placówki.

Anna Maria Janowska


Centrum Diagnostyczno-Specjalistyczne Medical,
ul. Wojska Polskiego 5A.
Telefon do rejestracji głównej 58/ 501-01-01
i 58/501-01-00, do poradni dziecięcej 58/501-01-02,
czynne w dni robocze od godz. 7.00 do godz.18.00.

Pracownia TK/MR od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00
Strona internetowa zozmedical.pl,
facebook:  facebook.com/zozmedical/

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (3)

Podziel się:
 

Pozostałe