Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Prokuratura wszczęła śledztwo. Zbada kulisy sprzedaż działek przy ul. Rokickiej w Tczewie

  • 12.10.2017, 07:50
  • Karol Uliczny
Prokuratura wszczęła śledztwo. Zbada kulisy sprzedaż działek przy ul. Rokickiej w Tczewie
Rusza śledztwo w sprawie kontrowersyjnej sprzedaży miejskich działek firmie Trans Polonia. Śledczy prześwietlą transakcję pomiędzy TTBS a spółką oraz kulisy zmian Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego.

W marcu br. Rada Miasta w Tczewie przegłosowała zmiany w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Uchwała umożliwia stawianie wielorodzinnych obiektów mieszkalnych na działkach przy ul. Rokickiej. Wcześniej, w 2014 r. tereny od Tczewskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego nabyła bez przetargu spółka Trans Polonia. Jako, że wtedy działki miały charakter przemysłowy, odbyło się to po wyjątkowo niskiej cenie. 

Przez ostatnie miesiące sprawę badało Centralne Biuro Antykorupcyjne. W sierpniu, o czym informowaliśmy, zebrany materiał trafił do Prokuratury Rejonowej w Malborku. W połowie września prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych zatrudnionych w tczewskim magistracie. Chodzi o czynności podejmowane w 2014 r., a więc czasie, gdy Trans Polonia stawała się właścicielem działek.

Póki co postępowanie toczy się w sprawie, a przeciwko konkretnym osobom. O postępach w śledztwie będziemy na bieżąco informować.

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe