środa, 24 kwietnia 2024 05:08

Miła niespodzianka w Pelplinie. Do przerwy Wierzyca przegrywała 0:2, ale później...

Wierzyca Pelplin w III lidze, a Orzeł Subkowy w piątej sprawiły swym kibicom miłe niespodzianki. W A klasie natomiast kolejne pewne zwycięstwo odniosła Wisła Tczew.

Kiedy po pierwszej połowie trzecioligowej potyczki Wierzyca Pelplin przed własną publicznością przegrywała z Polonią Środa Wielkopolska, co bardziej nerwowi miejscowi kibice opuszczali trybunę. Niech żałują, bo po zmianie stron obejrzeliśmy całkiem inne spotkanie.

Co wydarzyło  się w szatni?

W pierwszej połowie bowiem gospodarzy nie oddali nawet jednego celnego strzału na bramkę gości, a ci po kapitalnych uderzeniach Krzysztofa Bartoszaka i Oskara Kozłowskiego schodzili do szatni z zaliczką dwóch goli. Nie wiemy jaką reprymendę w szatni otrzymali pelplinianie. Jedno jest pewne - pomogła. W drugiej odsłonie miejscowi przejęli inicjatywę. W 57 min. kontaktową bramkę zdobył Ołeksandr Kostiuk, siedem minut później wyrównał Mateusz Górka, a w 82 min. Maciej Meler zapewnił Wierzycy trzy punkty.

Wierzyca: Imianowski - Stawikowski, Kostiuk, Sławiński, Dirda, Szopiński, Portasiński, Manuszewski (80 Sosnowski), Górka, Meler (87 Przybylski), Gronkowski (65 Racki).

Inne wyniki 10. kolejki III ligi: KP Starogard Gdański - Bałtyk Gdynia 0:1, Unia Solec Kujawski - Sokół Kleczew 0:2, Kotwica Kołobrzeg - Świt Szczecin 0:3, Pogoń II Szczecin - Elana Toruń 1:3, Energetyk Gryfino - GKS Przodkowo 3:2, Górnik Konin - Lech II Poznań (25.10, 15.00), Wda Świecie - Włókniarz Kalisz 0:2, Centra Ostrów Wielkopolski - Jarota Jarocin 2:1.

Nazwiska nie grają

W Subkowach w meczu 10. kolejki V ligi miejscowy Orzeł zmierzył się z naszpikowaną piłkarzami, którzy już z niejednego pieca chleb jedli, aspirującą do IV ligi Pomezanią Malbork. Ale jak mówią kibice - nazwiska nie grają, liczy się to co w siatce. A do siatki, co prawda tylko raz, ale trafili jedynie gospodarze, a konkretnie Paweł Żelechowski, zapewniając Orłowi trzy punkty.

Orzeł: Klinkusz - J. Ciosek, Grzelak, P. Domke, M. Ciosek, M. Domke (80 Kania), Wujecki, Kołodziej, Szulc (46 Zakrzewski), Żelechowski (64 Skalski), W. Szoska (85 Kwaśniak).

Inne wyniki tej kolejki: Beniaminek 03 Starogard Gdański - Gwiazda Karsin 1:1, Borowiak Czersk - Szarża Krojanty 1:1, Wda Lipusz - Chojniczanka II Chojnice 1:2, Czarni Przemysław - Powiśle II Dzierzgoń 3:1, Sławek Borzechowo - Żuławy Nowy Dwór Gdański 0:2, Pogoń Prabuty - Spójnia Sadlinki 2:0.

Świetny Nowaczyk

W A klasie serię meczów bez porażki w tym sezonie podtrzymali futboliści tczewskiej Wisły. Tym razem u siebie ograli Błękitnych Kmiecin 3:1, a zwycięskie gole zdobył Kamil Nowaczyk, który ustrzelił hat-tricka.

Wisła: Szreder - Wojciechowski, Rozinski, Skotnicki, Bobrzyński, Czerwiński (53 Czarnecki), Gajewski, Wszołek, Ćwikliński (90 Herstowski), Woźny (67 Chudy), Nowaczyk (90 Pawłuszek).

Inne wyniki 9. kolejki: Wisła Korzeniewo - Start Kulice 4:4, Rodło Kwidzyn - GDKiS Ostaszewo 0:2, Relax Ryjewo - Ruch Gościszewo 0:1, Delta Miłoradz - Rodło Trzciano 7:1, Świt Radostowo - Powiśle Stary Targ 2:0, Keramzyt Szprudowo - LKS Waplewo 5:1.

Wyniki 9. kolejki VI grupy B klasy: Sobieski Gniew - Budmar Bytonia 3:6, Pogoń Smętowo - Sokół Lubichowo 3:1, OTS Osiek - Szpak Skórcz 0:3, Orzeł Radziejewo - KP Wandowo 1:4, Orzeł Borkowo - WKS Lignowy Szlacheckie 1:8, Mewa Gniew - GKS Straszewo 3:0, LZS Bytonia - Korona Rywałd 1:1.