Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Piękny prezent na urodziny mostu. Rocznicowa całostka do nabycia na poczcie już w czwartek!

  • 11.10.2017, 08:16 (aktualizacja 11.10.2017 08:21)
  • red.
Piękny prezent na urodziny mostu. Rocznicowa całostka do nabycia na poczcie już w czwartek! Poczta Polska
12 października, w 160. rocznicę oddania Mostu Tczewskiego do użytku, Poczta Polska wypuści rocznicową całostkę (kartkę pocztową z nadrukowanym znaczkiem) upamiętniającą to wydarzenie.

Na stronie internetowej poczty opublikowano następujący komunikat:

„12 października 2017 r. zostanie wprowadzona do obiegu kartka pocztowa z nadrukowanym znakiem opłaty pocztowej z oznaczeniem literowym A odpowiadającej wartości nominalnej znaczka pocztowego używanego do uiszczenia opłaty za ekonomiczną przesyłkę listową nierejestrowaną w obrocie krajowym, o masie do 350 g. emisji „Zabytkowy most w Tczewie”. Tło kartki stanowi fotografia przedstawiająca most w Tczewie, pochodząca ze zbiorów - Dawny Tczew - Wirtualne Muzeum Miasta.”

Autorem projektu jest R. Stefaniak. W prawym górnym rogu strony adresowej kartki nadrukowano znak opłaty pocztowej, na którym przedstawiono widok mostu w Tczewie pod koniec XIX wieku. Kartkę wydrukowano techniką offsetową, na kartonie białym, w nakładzie 10 tys. szt.

Dodatkowo Urząd Pocztowy nr 1 w Tczewie przy ul. J. Dąbrowskiego 7 będzie tego dnia stemplował przesyłki specjalnym, rocznicowym datownikiem przedstawiającym fragment przęsła wraz z wieżyczką. Na życzenie będzie można nim podbić przesyłkę jeszcze przez 28 dni. 

 

red.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe