Niedziela, 22.10.2017, imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Prezydent Mirosław P. usłyszał zarzuty. Grożą mu 3 lata więzienia

  • 9.10.2017, 15:01 (aktualizacja 12.10.2017 17:46)
  • Karol Uliczny
Prezydent Mirosław P. usłyszał zarzuty. Grożą mu 3 lata więzienia fot. (KU)
Prokuratura Rejonowa w Malborku przedstawiła prezydentowi Tczewa Mirosławowi P. zarzuty w związku z możliwym przekroczeniem uprawnień. Sprawa ma swój początek w tzw. aferze plakatowej. Według śledczych włodarz miał niezgodnie z prawem pozyskać nagranie z miejskiego monitoringu na cele prywatne.

Jak informuje rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, prezydent Tczewa nie przyznał się do stawianych mu zarzutów. 

- Prokuratura Rejonowa w Malborku uważa, że doszło do przekroczenia uprawnień przez pełniącego funkcję prezydenta Tczewa, w związku z zabezpieczeniem na prywatne potrzeby i przekazaniem osobie nieuprawnionej zapisu monitoringu z czerwca 2015 r., co bezpośrednio wiąże się z działaniem na szkodę osoby prywatnej – mówi Grażyna Wawryniuk.

Sprawa ma swój początek w maju 2015 r., gdy na słupach ogłoszeniowych w Tczewie pojawiły się kontrowersyjne plakaty zatytułowane „Władza się wyżywi”. (...)

CAŁY TEKST ZNAJDZIESZ W ŚRODOWYM (11.10.) WYDANIU GAZETY TCZEWSKIEJ.

 
 

 

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (53)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

a
a 16.10.2017, 20:23
Całe to tatałajstwo pobłockie, urbany itp itd do rynsztoka. Jedni u koryta, drudzy o niczym nie marzą tylko o miejscu przy nim. I ta pop...gazeta od pomyj do kompletu
koniu
koniu 17.10.2017, 11:18
a jaka ci się gazeta podoba?
karol
karol 16.10.2017, 16:51
Faktem jest, że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego podlega pod nadzór wojewódzki, ale mianuje i odwołuje go Starosta.
O przyczyny „prześwietlenia” najlepiej pytać pana inspektora osobiście
albo bezpośrednio w prokuraturze.
O ile wiem to prezydentowi i inspektorowi nadzoru są stawiane
podobne zarzuty i z tego samego paragrafu.



Art. 86. Powoływanie i odwoływanie powiatowego inspektora nadzoru budowlanego
Art. 86. Powoływanie i odwoływanie powiatowego inspektora nadzoru budowlanego 17.10.2017, 11:01
"Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego jest powoływany przez starostę spośród co najmniej trzech kandydatów wskazanych przez wojewódzkiego inspektora nadzoru budowlanego. Jeżeli starosta nie powoła powiatowego inspektora nadzoru budowlanego w terminie 30 dni od dnia przedstawienia kandydatów, wojewódzki inspektor nadzoru budowlanego wskazuje spośród nich kandydata, którego starosta powołuje na stanowisko powiatowego inspektora nadzoru budowlanego."
Tetmajera 6?
Tetmajera 6? 16.10.2017, 17:10
Jakiej nudowli dotyczą ?
maud
maud 16.10.2017, 01:00
201 - nienawiść cię doprowadza do obłędu. Paranoja, obsesja, obłęd. Ostrzegam, choć chyba za późno...
portier z rzeźni
portier z rzeźni 16.10.2017, 08:08
O godz. 1 w nocy piszesz komentarze? Nie możesz zasnąć? Długo nie widziałem bardziej sympatycznego człowieka niż 201. Dobrze mówi i ma rację. Jeszcze gotów cały układ rozwalić. Nienawiścią przesiąknięci są ci, którym się pod dup* pali. Czas zmienić starych i dać awansować młodym.
v6
v6 17.10.2017, 00:47
Młodym, czyli komu? 201? To stary wyjadacz. Urzędas, grabarz szpitala itd. itp.
dr. Mrozek
dr. Mrozek 17.10.2017, 11:21
za jego pięknie się szpital rozwijał
Tczewski folklor
Tczewski folklor 16.10.2017, 08:06
Za to MP odprowadza do młyna sprawiedliwości. Obaj są siebie warci: Kargul & Pawlak.
karol
karol 15.10.2017, 18:35
Nie jestem wyborcą Prezydenta Pobłockiego ale wszyscy wiemy, że Starosta szykuje się na jego stanowisko. Prokuratura w Malborku chętnie Dzwonkowskiemu w tym pomoże.
Ta sama prokuratura prześwietla tczewskiego inspektora nadzoru budowlanego znanego pod psudonimem pan Leszek, ale o nożu na gardle pana Leszka gazeta nie pisze. Jego sprawę zamiata się pod dywan bo to człowiek Dzwonkowskiego.
tak w kwestii
tak w kwestii 16.10.2017, 12:46
Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego podlega pod Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Gdańsku.
Biuro jest rzeczywiście w gmachu Starostwa Powiatowego w Tczewie. Przyczyna "prześwietlania" ?
wyborca PiS
wyborca PiS 16.10.2017, 07:53
Dzwonkowski jest idealnym kandydatem żeby "było tak jak było", więc ma duże szanse na elekcję, chyba że PiS wreszcie dokona #dobrejzmiany i da mu to, na co sobie zasłużył, czyli odstawi go do lamusa.
FINAŁ
FINAŁ 11.10.2017, 23:56

Jestem po przeczytaniu papierowej wersji Gazety Tczewskiej i Wieści z Kociewia na Facebooku. Jest też konferencja prasowa w urzędzie i mi to wygląda tak:
1.Rozklejają plakaty
2.Prezydent zdobywa nagrania z kamer straży miejskiej
3.Prezydent przekazuje nagrania adwokatowi prezesów spółek miejskich
4.Prezesi idą do sądu i dają te nagrania z kamer jako dowody
5.Prezydent nie idzie do sądu tylko czeka co się będzie działo
6.Niespodzianka, bo radny zawiadamia prokuraturę że nagrania zdobyto nielegalnie
7.Radny mówi że nie ma go na nagraniach i nie może to być dowód przeciwko niemu.
8.Prokuratura przesłu***e prezesów i odmawia śledztwa. wydaje się git
9.Teraz do akcji wkracza prezydent i sam idzie do sądu przeciwko radnemu
10.Prezydent dopiero teraz włącza się do gry. Stąd prosty wniosek, że dał nagrania nie będąc w żadnym sporze, tylko pomógł prywatnie prezesom
11.Niespodzianka druga bo radny nie zgadza się z decyzją prokuratora który odmówił śledztwa i składa odwołanie od tej decyzji do sądu
12.Sąd przyznaje rację radnemu i nakazuje prokuratorowi wykonać różne czynności bo stwierdza że przedwcześnie zakończono sprawę
13.Sąd wskazuje też na możliwą prywatę i niezgodne z prawem działanie straży
14.Prokuratura przesłu***e komendanta straży prezydenta i strażników i pojawiają się nowe fakty
15.Po zebraniu ich okazuje się że prezydent dostaje zarzut przekroczenia uprawnień

No i jest dup* zimna.
Gdzie są te Twoje "usprawiedliwione cele"... w areszcie?

Jak widzisz nigdzie nie ma mowy o jakiś plakatach, bo istotny jest tylko fakt zdobycia i przekazania nagrań z kamer

czy to odbywało się zgodnie z prawem? JA TWIERDZĘ, ŻE NIE
yhy
yhy 12.10.2017, 08:15
Czyli jeżeli ktoś na Twoim domu rozwiesi plakat z napisem, że jesteś "głupi ch..." i będzie to pod miejskimi kamerami to nie masz prawa uzyskać nagrania, żeby się dowiedzieć kto to był i dochodzić swoich praw??? Tylko mi nie mów, że od tego jest Policja, bo oni jak słyszą, że "zniesławienie" to od razu mówią "radź Pan sobie sam" bo to "prywatnoskargówka".
max
max 12.10.2017, 11:50
Oczywiscie ze masz prawo żądać nagrania. Ale po pierwsze w aferze plakatowej nikt nie napisał, że prezydent to, cytuje: "głupi ..uj", tylko napisał prawdę o zarobkach. Po drugie to prokuratura powinna zabezpieczyć nagranie, a nie np. twój sąsiad komendant, albo twój sąsiad prezydent, bo go znasz i on siłę i moc. Ot całe clue
prosty kolejarz
prosty kolejarz 12.10.2017, 10:02
Nie masz prawa dostać tego nagrania na płytce BEZPOŚREDNIO od PREZYDENTA. To jest proste i takie jest prawo. Czy Twoim zdaniem prezydent powinien OSOBIŚCIE wręczać płytki z nagraniami kamer mieszkańcom miasta, czy tylko swoim kolegom i znajomym? Odpowiedź jest prosta i banalna: NIKOMU nie może wręczać nagrań, tylko odesłać do policji, prokuratury, sądu.... może je co najwyżej zabezpieczyć na wniosek tych instytucji.
ela
ela 11.10.2017, 08:51
Co się dzieje?
Murowany kandydat na starostę Piotr Odya (lista PnP) zaocznie skazany za przekręty - urzędnik Gminy Tczew.
Wójt Gminy Tczew ma cztery zarzuty - grozi mu do 8 lat wiezienia (kandydował również do rady powiatu z listy PnP)
I teraz Prezydent Tczewa ma zarzuty.....
szaaa
szaaa 12.10.2017, 13:27
ZŁODZIEJ POGANIA ZŁODZIEJA...Odya z przyklejonym fałszywym uśmiechem na zepsutej gębie...Konfiskata kradzionego majątku i kajdany na łapy...
takitam
takitam 10.10.2017, 20:17
Oj tam oj tam nie odchodzi się od stołu podczas obiadu :)
MP
MP 10.10.2017, 16:26
Panie Mirosławie P. w normalnym kraju, ludzie na takim stanowisku z takim bagażem podają się automatycznie do dymisji. Ale wy jak jeden, urzędnicza kliko nigdy tego nie zrobicie bo nie dorośliście do piastowania takich stanowisk. Tylko gierki , prywata, połączona z arogancją. To miasto do was nie należy tylko do mieszkańców, a wy jesteście na usługach mieszkańców, czas to już zrozumieć.
Sprawa która się wobec Pana toczy to nie jedyny powód do dymisji, aktualne remonty dróg to skandal, podobno koniec miał być w październiku, proszę pojechać na ul. Gdańską i zobaczyć na jakim etapie są prace. Wszyscy doskonale wiedzieli że termin jest nie realny już w lipcu kiedy rozpoczynały się prace !!! W lipcu, w naszym klimacie.
Obraz kompletnej niekompetencji, pomijam fakt totalnego chaosu w mieście. Ale do dymisji trzeba mieć odpowiedni poziom i godność,
fb
fb 10.10.2017, 14:36
Mirosław Pobłocki - Prezydent miasta Tczewa
W związku z publikacjami pojawiającymi się w niektórych mediach, informuję, że w związku z przekazaniem w 2015 r. materiału z monitoringu miejskiego w Tczewie na potrzeby procesowe, prowadzone jest postępowanie przez Prokuraturę Rejonową w Malborku. Wcześniej, prokuratura umorzyła postępowanie w tej sprawie, jednak po interwencji radnego Rady Miejskiej w Tczewie Zbigniewa Urbana, postępowanie zostało wznowione.
W Prokuraturze Rejonowej w Malborku złożyłem obszerne wyjaśnienia, sprawa wymaga uzupełnienia materiału dowodowego. W moim przekonaniu, wszelkie podjęte przeze mnie czynności były zgodne z prawem. Dopóki trwa postępowanie, nie będę komentował jego przebiegu.
kto to wkleił
kto to wkleił 11.10.2017, 23:10
stać go na adwokata, a na oświadczenie w Gazecie Tczewskiej już nie?
logika ... cynika
logika ... cynika 11.10.2017, 16:53
skoro nie chcesz komentować to po co komentujesz?
leon
leon 11.10.2017, 11:49
Prezydent co ty bredzisz?!! Są dwa postępowania: 1: Ty zawiadomiłeś prokuraturę na radnego Urbana i podrzuciłeś pytkę z nagraniem. 2: radny zawiadomił prokuraturę że płytkę wziąłeś nielegalnie, łamiąc prawo.

1a: postępowanie się toczy i nic nie udowodniono
2a: dostałeś zarzuty i czeka cię proces.

Przestań mieszać sprawy i ludziom w głowach i w końcu uderz się w pierś i powiedz, że dałeś D...
201
201 11.10.2017, 23:14
korekta- zawiadomił sąd cywilny składając pozew oraz sąd karny składając prywatny akt oskarżenia i zapłacił za to z własnej prywatnej kasy. Prokuratora w tych sprawach nie ma. Reszta prawie się zgadza. Dobra analiza.
zmień Pan adwokata
zmień Pan adwokata 10.10.2017, 15:32
Postępowanie już się zakończyło postawieniem Panu zarzutów. NIECH SIĘ PAN OBUDZI, bo nie jesteśmy idiotami. Słyszeliśmy, co powiedziała Prokuratura Okręgowa.
yhy
yhy 11.10.2017, 09:10
Zakończenie postępowania przygotowawczego nie oznacza zakończenia postępowania karnego - to kończy się wraz z wydaniem prawomocnego wyroku przez niezawisły sąd. Do tego momentu osoba postawiona w stan oskarżenia korzysta z konstytucyjnego domniemania niewinności. Może nie jesteś idiotą ale braki we wiedzy masz spore.
zmień Pan adwokata
zmień Pan adwokata 11.10.2017, 23:21
Prawie masz rację. Sam piszesz, że postępowanie przygotowawcze się zakończyło. W komentarzu, do którego się odnosisz nie ma nic o dalszej ścieżce postępowania... zatem geniuszu, na czy polegają te braki? Ja odnoszę wrażenie, że komentarz dotyczył 1 etapu, a Ty napisałeś o kilku następnych.
yhy
yhy 12.10.2017, 08:30
Jeżeli się ze mną zgadzasz że postawienie zarzutów nie kończy sprawy to jakiego komentarza od Pobłockiego Ty oczekujesz na tym etapie??? Jeszcze wszystko może się zdarzyć.
prosty kolejarz
prosty kolejarz 12.10.2017, 10:07
Nie rozumiem, "zmień Pan adwokata" nie oczekuje żadnego komentarza. Coś Ci się pomyliło, bo napisał: "Postępowanie już się zakończyło postawieniem Panu zarzutów. NIECH SIĘ PAN OBUDZI, bo nie jesteśmy idiotami. Słyszeliśmy, co powiedziała Prokuratura Okręgowa." Widzisz tu prośbę o komentarz?
Gosc
Gosc 10.10.2017, 10:47
A moze by i tak wojta tczew przeswietlic razem z Latocha
Kociewiak
Kociewiak 10.10.2017, 10:14
Dla Tczewa zrobił o wiele więcej niż jego poprzednicy boli was to Trole
mar
mar 15.10.2017, 20:59
Wałek z przystanią
Stan
Stan 11.10.2017, 23:05
Ciekawe podsumowanie 16 lat rządów (1994-2010) Zenona Odyi.
licytujemy
licytujemy 10.10.2017, 10:48
1. METEOR
2. Zakład Utylizacji Odpadów
3.
leon
leon 11.10.2017, 11:50
3. Działki przy Rokickiej
4. ....

Wpisujcie kolejne!!!
cycata baba
cycata baba 11.10.2017, 16:59
4. Ul. Gdańska - dramat!!!!!!!!!
ARE
ARE 11.10.2017, 22:23
5. Transpolonia po zanizonych kosztach ?
6. Zdewastowanie dobrych budynkow Jednostki Wojskowej
7.Wreczanie ciagle Flexowi nagrod nawet wtedy gdy ma sie on źle.
8 Brak Aquaparku..olanie powiekszenia basenu TCSIR ?/
obwatel
obwatel 9.10.2017, 22:08
frajer i tyle, czuje się tczewskim carem... i w dodatku PO-wiec... fuuujjjj.... blee....
JA
JA 9.10.2017, 18:05
A MOZE BY TAK PANA PREZYDENTA PRZEŚWIETLIC ZA CAŁOKSZTAŁT NP. WSZYSTKIE PODPISANE PRZETARGI NA WYKONANIE INWESTYCJI ROWNIEZ SPRAWDZIC JAK METEOR PRZESZEDL ZE W NASZYM MIEŚCIE TAK MIESZA. PROPONUJE NADRZĘDNĄ KONTROLĘ
Tczewiacy
Tczewiacy 9.10.2017, 19:48
Wlasnie meteor
jarek
jarek 9.10.2017, 18:56
Jestem za
joj
joj 9.10.2017, 17:21
Do póki sąd nie zgodzi się na publikacje wizerunku trzeba pisać Mirościsław.D z belką w oku.
max
max 9.10.2017, 17:00
To sa ostatnie miesiące pracy tego pana na rzecz miasta. I obawiam się że to nie ostatnie zarzuty jakie usłyszy. I po co Miro były ci te gierki z Urbanem. Eh
Bas
Bas 9.10.2017, 16:16
Niesmaczne jest to zaslanianie twarzy i ten Mirosław P. Prezydent zezwala na upublicznianie swoich danych i wizerunku. Proszę to zmienić. Skandal
napisz do tcz
napisz do tcz 10.10.2017, 10:49
tak wygląda lepiej
leon
leon 9.10.2017, 16:58
taaa dziennikarzy zasłaniają twarze bo mają taką ochotę. Człowieku puknij się w głowę. gdyby nie zasłonili podejrzanemu to dopiero byłby skandal :)))) Smak nie ma tu nic do rzeczy
eeetaaam
eeetaaam 9.10.2017, 15:58
Za takie czyny,to można co drugiemu postawić zarzuty.
fju fju panie tego
fju fju panie tego 9.10.2017, 15:51
"Według śledczych włodarz miał niezgodnie z prawem pozyskać nagranie z miejskiego monitoringu na cele prywatne."
g
g 9.10.2017, 15:34
Ok, sprawa kiedyś trafi do sądu i tak na prawdę nie wiadomo jaki będzie finał. Zobaczymy. Nie ma co przesądzać...
yhy
yhy 11.10.2017, 10:04
Od ponad 10 lat zawodowo zajmuje się kwestią przetwarzania danych i zdziwiłbym się jeżeli dojdzie w tej sprawie do skazania. Udostępnianie monitoringu miejskiego podlega regulacjom ustawy o ochronie danych osobowych, a tam przepisy zezwalają na udostępnienie w ramach realizacji "usprawiedliwionych celów" (art. 23 ust. 1 pkt 5). Z bogatego orzecznictwa NSA wynika, że takim celem może być prywatnoskargowe postępowanie karne albo dochodzenie roszczeń cywilnoprawnych z tytułu naruszenia dóbr osobistych (definicja "usprawiedliwionych celów" ust. 4 w/w art. stanowi katalog otwarty). Mimo, że nie jestem wyborcą osoby wskazanej w artykule, to moim zdaniem jest on ofiarą upolitycznienia prokuratury. Zbliżają się wybory i niektóre osoby aż tupią nóżkami,żeby zająć jego stołek.
zmień Pan adwokata
zmień Pan adwokata 11.10.2017, 23:50
Jestem po przeczytaniu papierowej wersji Gazety Tczewskiej i Wieści z Kociewia na Facebooku. Jest też konferencja prasowa w urzędzie i mi to wygląda tak:
1.Rozklejają plakaty
2.Prezydent zdobywa nagrania z kamer straży miejskiej
3.Prezydent przekazuje nagrania adwokatowi prezesów spółek miejskich
4.Prezesi idą do sądu i dają te nagrania z kamer jako dowody
5.Prezydent nie idzie do sądu tylko czeka co się będzie działo
6.Niespodzianka, bo radny zawiadamia prokuraturę że nagrania zdobyto nielegalnie
7.Radny mówi że nie ma go na nagraniach i nie może to być dowód przeciwko niemu.
8.Prokuratura przesłu***e prezesów i odmawia śledztwa. wydaje się git
9.Teraz do akcji wkracza prezydent i sam idzie do sądu przeciwko radnemu
10.Prezydent dopiero teraz włącza się do gry. Stąd prosty wniosek, że dał nagrania nie będąc w żadnym sporze, tylko pomógł prywatnie prezesom
11.Niespodzianka druga bo radny nie zgadza się z decyzją prokuratora który odmówił śledztwa i składa odwołanie od tej decyzji do sądu
12.Sąd przyznaje rację radnemu i nakazuje prokuratorowi wykonać różne czynności bo stwierdza że przedwcześnie zakończono sprawę
13.Sąd wskazuje też na możliwą prywatę i niezgodne z prawem działanie straży
14.Prokuratura przesłu***e komendanta straży prezydenta i strażników i pojawiają się nowe fakty
15.Po zebraniu ich okazuje się że prezydent dostaje zarzut przekroczenia uprawnień

No i jest dup* zimna.
Gdzie są te Twoje "usprawiedliwione cele"... w areszcie?

Jak widzisz nigdzie nie ma mowy o jakiś plakatach, bo istotny jest tylko fakt zdobycia i przekazania nagrań z kamer

czy to odbywało się zgodnie z prawem? JA TWIERDZĘ, ŻE NIE

Pozostałe