Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Harcerska Orkiestra Dęta gra od 70 lat - w sobotę świętowała urodziny!

  • 2.10.2017, 11:15
  • (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Harcerska Orkiestra Dęta gra od 70 lat - w sobotę świętowała urodziny! (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Tczewska Harcerska Orkiestra Dęta obchodziła 70-te urodziny. Z tej okazji, w sobotę (30 września) w Centrum Kultury i Sztuki odbył się Koncert Jubileuszowy. Orkiestra wystąpiła pod kierownictwem Magdaleny Kubickiej-Netki. Sala, co nie jest niczym wyjątkowym podczas koncertów HOD, była wypełniona po brzegi.

W wykonaniu jubilatów usłyszeliśmy  utwory z najnowszej płyty Harcerskiej Orkiestry Dętej "Kręć się kręć", która właśnie tego wieczoru miała swoją premierę. Orkiestra przygotowała różnorodny repertuar, od utworów swojego patrona – Stanisława Moniuszki, poprzez melodie spod dachów Paryża, muzykę filmową, aż po piosenki, które znamy z obozów harcerskich. Zachwycona publiczność, nie chciała wypuścić jubilatów ze sceny, nie obyło się bez bisów.

Po koncercie przyszedł czas na podziękowania, gratulacje, życzenia. Jednym z urodzinowych prezentów był wręczony przez prezydenta Mirosława Pobłockiego, czek na 10 tys. zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup nowych instrumentów.

Tego samego dnia, w Parku Kopernika, otwarta została wystawa „70 lat  Harcerskiej Orkiestry Dętej w Tczewie”. Wystawę zorganizowała Fabryka Sztuk.
 

(M.M., Urząd Miasta w Tczewie)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe