czwartek, 25 kwietnia 2024 17:45

Sokół przefrunął nad Wierzycą. Bolesna porażka pelplinian w III Lidze

Nerwowi w obronie, z rozregulowanymi celownikami – tak najłatwiej podsumować sobotni występ Wierzycy Pelplin, która już do przerwy przegrywała z Sokołem Kleczew 0:3.

Takiej niemocy Wierzycy na własnym stadionie nie spodziewali się najbardziej powściągliwi kibice bordowo-czarno-białych. Tym bardziej, że beniaminek potrafił już udowodnić, że nie znalazł się przypadkiem na III-ligowych boiskach.

Do przerwy po meczu

Początek sobotniej potyczki z Sokołem Kleczew nie był zły – kilka akcji miejscowych kończyło się strzałami na bramkę – pierwsze minuty to jednak badanie przeciwnika z jednej jak i drugiej strony. Niechlubną tradycją stało się, że to goalkeeper Wierzycy jako pierwszy wyciąga futbolówkę z siatki. Tak było i tym razem. W 20 min, po sprytnie wykonanym rzucie rożnym i mocnym dośrodkowaniu z prawej strony, do bezpańskiej piłki doskoczył Mikołaj Pingot i sprytnym strzałem zaskoczył, biernych w tej sytuacji, defensorów gospodarzy.

Akcje Wierzycy nabrały animuszu jeszcze przed przerwą. Gorąco pod bramką Sokoła robiło się zwłaszcza po stałych fragmentach gry i celnych dośrodkowaniach na głowę. Niestety w 42 min błyskawicznie wyprowadzoną kontrę wykończył strzałem w prawy róg Łukasz Cichos. Było 2:0. Nadzieję na lepszą grę mogła dać przerwa i zimny prysznic wylany na głowy pelplinian. Ten przyszedł zanim piłkarze udali się do szatni. Doskonale dysponowany tego dnia prawoskrzydłowy z Kleczewa, pomknął prawą flanką i ponownie wyłożył piłkę Łukaszowi Cichosowi. Ten wykorzystał nieporadność obrony i w 45 min było już praktycznie po meczu. W drugiej odsłonie nie brakowało doskonałych okazji pod jedną i drugą bramką. Jednak albo doskonale spisywali się bramkarze, albo napastnicy obu ekip fatalnie pudłowali. Po sobotnim zwycięstwie Sokół awansował na trzecie miejsce w tabeli. Wierzyca spadła na 12. miejsce i jest tuż za KP Starogard Gd., który w minionej kolejce także uległ 0:3 na własnym boisku. Kolejne spotkanie pelplinianie rozegrają 1 października – o godz. 15.00 zmierzą się z Bałtykiem Gdynia. (...)