Poniedziałek, 18.12.2017, imieniny: Bogusława, Gracjana, Laury

Pani Jesień zawitała do Tczewa - nasze przedszkolaki przywitały nową porę roku!

  • 22.09.2017, 15:42 (aktualizacja 22.09.2017 21:24)
  • (M.L., Urząd Miasta w Tczewie)
Pani Jesień zawitała do Tczewa - nasze przedszkolaki przywitały nową porę roku! (M.L., Urząd Miasta w Tczewie)
Wiceprezydent Tczewa Adam Burczyk, w towarzystwie najmłodszych mieszkańców, odsłonił figurkę jesieni na placu Hallera.

Postać jesieni, podobnie jak poprzednie – wiosna i lato - wzorowane są na figurach wieńczących kamienicę przy pl. Hallera 8. Odsłanianie kolejnych figurek pór roku na pl. Hallera stało się już tczewską tradycją.

Oprawę artystyczną zapewniło Przedszkole Sióstr Miłosierdzia Św. Wincentego a Paulo, które wierszami i tańcami w rytm wesołej muzyki przywitało jesień. Konkurs na dokończenie zdania „Kiedy jesień za oknami…” wygrały dzieci ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2, które otrzymały drobne upominki.

W happeningu uczestniczyły także dzieci ze Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 i nr 5, Niepublicznej Szkoły Podstawowej Montessori, Niepublicznej Prywatnej Szkoły Podstawowej Fontanna Marzeń, Katolickiej Szkoły Podstawowej, Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Św. Ojca Pio, Przedszkola nr 9 ZPS oraz świetlicy środowiskowo-sąsiedzkiej PKPS z ul. Kopernika.

Wszyscy uczestnicy akcji zostali poczęstowani cukierkami, rozdawanymi przez młodzież z Zespołu Szkół Odzieżowych i Kupieckich. Imprezę poprowadziła Małgorzata Kruk z tczewskiej Fabryki Sztuk, a występy zorganizowała dyrektor Przedszkola Sióstr Miłosierdzia s. Cecylia Blamowska. Imprezę zorganizowała Fabryka Sztuk i Urząd Miejski w Tczewie.

(M.L., Urząd Miasta w Tczewie)

Zdjęcia (3)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe