Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Miała połączyć, a dzieli. Mieszkańcy os. Staszica liczyli na pieszy skrót do dworca. Nic z tego...

  • 13.09.2017, 07:48
  • Karol Uliczny
Miała połączyć, a dzieli. Mieszkańcy os. Staszica liczyli na pieszy skrót do dworca. Nic z tego... (TA)
Trwa przebudowa kładki pieszo - rowerowej nad Kanałem Młyńskim na tczewskim Zatorzu. Jak się okazuje, nie wszystkim podoba się jej obecna lokalizacja. - Dlaczego zrezygnowano z planów przesunięcia mostku w kierunku ul. Marynarskiej - pytają rozczarowani mieszkańcy. - Takie rozwiązanie znacznie skróciłoby pieszą drogę z os. Staszica np. na dworzec.

- Z dużym rozczarowaniem przyjęliśmy rozpoczęte prace przy kładce nad kanałem - mówi mieszkaniec Abisynii. - Byliśmy pewni, że zostanie przesunięta kilkaset metrów w kierunku ulic Kapitańskiej i Marynarskiej, co skróciłoby drogę na dworzec nie tylko nam, ale także osobom, które budują nad kanałem nowe domy. Tym bardziej, jest to zaskakujące, że prowadząca do mostku, gruntowa droga w ul. Retmańskiej, może zostać w każdej chwili zaorana, co już wcześniej się zdarzało. Czy miasto w przyszłości zamierza wybudować nowy mostek, który służyłby nie tylko działkowcom?

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

Przeważyło zdanie działkowców

Dyskusja w sprawie lokalizacji kładki ciągnie się kilka lat. O przesunięcie przeprawy nad kanałem zabiegali mieszkańcy Abisynii, którzy liczyli, że po realizacji inwestycji zyskają skrót do dworca. Temat był analizowany w toku przygotowań do projektu rewitalizacji Starego Miasta i Zatorza. W debatę zaangażowany był m.in. radny Józef Ziółkowski, który wnioskował o budowę nowego obiektu w okolicy ul. Marynarskiej, m.in. z uwagi na uregulowane kwestie własności terenu. To się jednak nie powiodło. (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michal
Michal 13.09.2017, 09:26
Może będzie wybudowana druga kładka, to nie są duże koszty i obie strony będą zadowolone
prezes
prezes 13.09.2017, 11:30
Jest most na Łąkowej
leon
leon 13.09.2017, 10:13
No to Ci odpowiadam - nie będzie wybudowana.
Andrzej Połom
Andrzej Połom 13.09.2017, 09:15
Po co mi taka władza skoro robi ludziom na złość. Most dla działkowców a Pobłocki kłamie w TVTetka że chodzi o połączenie os.Staszica i os.Kozen. Radny tak bezradny że gdyby miał tyle uporu co inni to ten most byłby tam gdzie jest po drodze mieszkańcom.

Pozostałe