Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

W Tczewie święto teatru i osób niepełnosprawnych! 35 zespołów, 350 aktorów. Dziś koncert Natalii Szroeder!

  • 12.09.2017, 07:58 (aktualizacja 12.09.2017 08:04)
  • (MW)
W Tczewie święto teatru i osób niepełnosprawnych! 35 zespołów, 350 aktorów. Dziś koncert Natalii Szroeder! (MW)
Po raz 15. Tczew ugości uczestników Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych. To wydarzenie, które na stałe zadomowiło się w kalendarzu miejskich imprez. Przez ostatnich czternaście edycji przewinęło się wielu młodych, utalentowanych aktorów, niecodziennych, bo niepełnosprawnych.

Przegląd już trwa - odbywa się między 11-15 września br. w tczewskim Centrum Kultury i Sztuki. Na deskach centrum można oglądać przedstawienia wykonywane przez 35 zespołów. W tegorocznym przeglądzie oprócz zespołów z Polski zaprezentują się także wykonawcy z zagranicy: Litwy, Rosji, Białorusi, Ukrainy, Gruzji, Bośni i Hercegowiny czy Macedonii. Podczas trzech dni prezentacji na scenie pojawi się ponad 350 niepełnosprawnych uczestników.

- Naszym priorytetowym celem jest tworzenie imprezy bez barier i ograniczeń, podczas której każdy będzie miał okazję wyrazić siebie, łamiąc stereotypy – mówią organizatorzy. - Scena kocha prawdę, wymaga wrażliwości i jest otwarta na niemal wszystkie spełniające te kryteria formy przekazu.

Na scenie zobaczymy pantomimę, grę świateł i barw oraz całą plejadę baśniowych postaci. Dla wielu młodych aktorów to pierwszy kontakt ze sceną, natomiast dla niektórych „weteranów” przypomnienie o sobie widzom. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do przyjścia, zobaczenia. Wstęp jest bezpłatny. Dokładny program MPTW dostępny w CKiS.

(MW)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe