Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Nowy wicestarosta zapowiada remonty w szkołach: "my nie możemy bać się elitarności. Musimy mieć gdzie kształcić nasze elity"

  • 11.09.2017, 07:32
  • Karol Uliczny
Nowy wicestarosta zapowiada remonty w szkołach: "my nie możemy bać się elitarności. Musimy mieć gdzie kształcić nasze elity" (KU)
- Dużym problemem jest niski poziom estetyki wnętrz i korytarzy naszych szkół. My nie możemy bać się elitarności. Musimy mieć gdzie kształcić nasze elity – mówi Zbigniew Zgoda, były nauczyciel i świeżo namaszczony wicestarosta. Nowy członek zarządu powiatu tczewskiego nie uważa, by koalicja w powiecie straciła zdolności rządzenia po odwołaniu Witolda Sosnowskiego i Grażyny Antczak.

- Kiedy padła propozycja objęcia nowego stanowiska?

- W przeddzień sesji. To nie było proste. Godząc się na startowanie z listy PiS miałem świadomość jakie z tego tytułu mogą być konsekwencje i czym to może skutkować. Zawsze byłem do dyspozycji. Wychodziłem z założenia, że jeżeli moja osoba może pomóc staroście w spokojnym sprawowaniu urzędu, to jestem gotów być jego zastępcą. I tak się stało.

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

- Po odwołaniu dwóch członków zarządu koalicja w powiecie formalnie przestała istnieć. PiS nie obawia się, że zabraknie głosów w przypadku ważnych głosowań?

- Mogę powiedzieć tyko tyle, że jesteśmy w tej sprawie spokojni. Głosów na pewno nie zabraknie. Mówię to na podstawie przeprowadzonych głosowań podczas sesji, gdzie decyzje zostały podjęte większością głosów.

- Będzie pan, z racji swojego zawodu, odpowiedzialny za szkolnictwo?

- Tak. Znam to środowisko, to są moi koledzy i koleżanki, z którymi pracowałem przez wiele lat. Znam bolączki, problemy, byłem przecież szefem komisji edukacji w radzie powiatu. Logicznym było, abym objął szkoły swoją opieką. Tak się stało. Spróbujemy rozwiązywać istniejące problemy. Zawsze uważam, że placówki powinny mieć bardzo dobrą bazę, ale to niestety rozbija się o pieniądze. (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

gość
gość 13.09.2017, 10:22
My czyli kto???

Pozostałe