Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Barwny korowód na ulicach Tczewa, przed nim motocykliści. Wszyscy w jednym celu

  • 8.09.2017, 13:53
  • (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Barwny korowód na ulicach Tczewa, przed nim motocykliści. Wszyscy w jednym celu (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Już po raz czternasty w Tczewie odbył się Festyn Przyjaźni „Tacy Sami”. Zorganizowany został 8 września z okazji Ogólnopolskiego Dnia Solidarności z Osobami Chorymi na Schizofrenię. Świętowali wszyscy razem, i młodzi, i starsi, zdrowi i chorzy.

Impreza rozpoczęła się barwnym i bardzo licznym korowodem, który poprzedziła grupa motocyklistów. Jak co roku, kolumna wyruszyła sprzed tczewskiego magistratu. Wśród uczestników nie brakowało podopiecznych Środowiskowych Domów Samopomocy MOPS w Tczewie, przedstawicieli Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, dzieci, młodzieży, mieszkańców, którzy chętnie dołączali do barwnej i głośnej grupy.

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

Festyn „Tacy sami” odbył się tradycyjnie na pl. Hallera. Symbolicznie otworzyli go Adam Urban, wiceprezydent Tczewa, Julita Jakubowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej oraz Gabriela Brządkowska, kierownik środowiskowych domów samopomocy MOPS w Tczewie.

Wydarzenie współfinansowane jest ze środków Gminy Miejskiej Tczew. Patronat honorowy przyjął Rzecznik Praw Obywatelskich.

(M.M., Urząd Miasta w Tczewie)

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe