Wtorek, 17.07.2018, imieniny: Aleksego, Bogdana, Martyny

Po katastrofie w Smętowie: maszynista z zarzutami, prokuratura szuka osób, które jechały pociągiem

  • 8.09.2017, 11:05
  • red.
Po katastrofie w Smętowie: maszynista z zarzutami, prokuratura szuka osób, które jechały pociągiem
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku przejęła do dalszego prowadzenia postępowanie dotyczące katastrofy kolejowej, do której doszło 30 sierpnia 2017 r. w Smętowie Granicznym. Prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu maszyniście kierującemu pociągiem towarowym zarzutu nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym. Ponadto śledczy poszukują osób, które podróżowały feralnym kursem, ale nie zostawiły kontaktu funkcjonariuszom policji.

W  sprawie dotyczącej katastrofy kolejowej w Smętowie Granicznym niezbędnym jest ustalenie wszystkich świadków i osób pokrzywdzonych.

- W związku z tym Prokuratura Okręgowa w Gdańsku zwraca się z prośbą o zgłaszanie się osób, które podróżowały 30 sierpnia 2017 r. pociągiem osobowym relacji Gdynia Główna –Osobowa  -  Bielsko-Biała i Zakopane, a które odjechały z miejsca zdarzenia nie pozostawiając funkcjonariuszom policji swoich danych - mówi prok. Grażyna Wawryniuk, p.o. rzecznika prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.   

Dane należy przekazywać do sprawy o sygnaturze PO I Ds. 94.2017 drogą pisemną na adres:

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku ul. Wały Jagiellońskie 36, 80-853 Gdańsk, elektroniczną na adres wydzial5@prokuratura.gda.pl albo przekazać najbliższej jednostce Policji według miejsca zamieszkania.

Do wypadku doszło w Smętowie  Granicznym. Po godz. 22.00 na terenie dworca kolejowego, na rozjeździe zderzyły się dwa pociągi, towarowy z osobowym. W wyniku tego zdarzenia 28 osób doznało obrażeń ciała wymagających udzielenia pomocy medycznej. 

W oparciu o zebrany do chwili obecnej materiał dowodowy prokurator wydał postanowienie o przedstawieniu maszyniście kierującemu pociągiem towarowym zarzutu nieumyślnego sprowadzenia katastrofy w ruchu lądowym, to jest popełnienie czynu z art. 173 § 2 k.k., za który grozi 5 lat pozbawienia wolności. 

red.
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe