Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Wykonawca ul. Gdańskiej potwierdza: co najmniej kilka tygodni opóźnień

  • 8.09.2017, 08:19
  • Karol Uliczny
Wykonawca ul. Gdańskiej potwierdza: co najmniej kilka tygodni opóźnień (KU)
Firma Strabag szacuje, że opóźnienie w realizacji przebudowy ul. Gdańskiej i Jedności Narodu wyniesie co najmniej kilka tygodni. I to pod warunkiem, że aura ponownie nie sparaliżuje służb wykonawcy...

Do końca sierpnia wykonano znaczną część robót przygotowawczych, rozbiórkowych, a także  robót związanych z wykonaniem kanalizacji deszczowej, sanitarnej i wodociągowej. Prace odbywają się także na sieciach gazowej, elektro – energetycznej oraz ciepłowniczej.

- Rozpoczęto prace związane z siecią teletechniczną. Po zakończeniu prac branżowych rozpoczną się roboty drogowe, planowane w połowie września br.- Ewa Bałdyga, rzecznik prasowy Strabag Sp. z o. o.

Przedstawiciel inwestora, kierownik Miejskiego Zarządu Dróg, poinformował, że wykonawca będzie mieć trudności ze zmieszczeniem się w terminie wynikającym z harmonogramu zleconych prac. Dotrzymanie umownej daty 31 października, o której informowaliśmy przed rozpoczęciem robót, jest już praktycznie niemożliwe. Na zakończeniu zadania przed 1 listopada zależało nie tylko mieszkającym  w okolicy, ale także osobom, które we Wszystkich Świętych będą odwiedzać groby. Największym problemem jest niezinwentaryzowana infrastruktura podziemna. Każda napotkana w ziemi nieprzewidziana kolizja wymaga opracowania rozwiązań projektowych i uzgodnienia ich z właścicielami sieci. (...)

Karol Uliczny
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Nn
Nn 8.09.2017, 18:22
Tak bo pracownicy budowy drogi zamiast robic to gadaja przez kilka godzin widzialam to. A idzioci co stoja rowerami przy drodze to przeszkadzaja koerowcom autobusow i jeszcze ich wyzywaja a jak cos sie stanie ro wtedy kierowcy jest wina

Pozostałe