Środa, 19.09.2018, imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda

To była miłość od pierwszego wejrzenia! Państwo Brzyccy obchodzili Złote Gody

  • 6.09.2017, 07:49
  • gniew.pl
To była miłość od pierwszego wejrzenia! Państwo Brzyccy obchodzili Złote Gody gniew.pl
Takiej pogody ducha jaką prezentują Teresa i Edward Brzyccy mógłby im pozazdrościć każdy. Małżonkowie obchodzili 26 sierpnia 50. rocznicę ślubu i z tej okazji otrzymali zaproszenie do gniewskiego magistratu. Tam otrzymali odznaczenia i opowiadali o swojej niezwykłej miłości, której blasku nie przyćmiły te wszystkie lata.

Pan Edward był mieszkańcem Widlic, a w latach 60-tych odbywał służbę wojskową w Elblągu. Pani Teresa mieszkała wówczas w Nowym Dworze Gdańskim, a pracowała nieopodal w Państwowym Gospodarskie Rolnym. Przyszli małżonkowie spotkali się w miejscowości Broniewo na potańcówce i jak sami zgodnie opowiadają, była to miłość od pierwszego wejrzenia.

– To były czasy kiedy jeszcze pisało się listy, a on pisał wspaniałe listy! Nawet charakter pisma miał piękny. Wszystko co tam opisywał okazało się też prawdą. Przechowuję całą tę korespondencję do dnia dzisiejszego na pamiątkę, i aby pokazać młodszym pokoleniom jak piękna potrafi być miłość - opowiada pani Teresa Brzycka.

Małżonkowie od 1967 r. mieszkają w Gniewie. Najpierw przez dwa lata wynajmowali strych. Jak wspominają, było tam ciasno, ale „własno” i dzięki temu miło. Później przeprowadzili się na nowopowstające osiedla Kopernika, gdzie mieszkają do dziś. Państwo Brzyccy doczekali się trójki dzieci i czworga wnucząt.

Gladpol Tczew
Gladpol Tczew
Gladpol Tczew
gniew.pl
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe