×
Środa, 14.11.2018, imieniny: Emila, Laury, Rogera

To była miłość od pierwszego wejrzenia! Państwo Brzyccy obchodzili Złote Gody

  • 6.09.2017, 07:49
  • gniew.pl
To była miłość od pierwszego wejrzenia! Państwo Brzyccy obchodzili Złote Gody gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
Takiej pogody ducha jaką prezentują Teresa i Edward Brzyccy mógłby im pozazdrościć każdy. Małżonkowie obchodzili 26 sierpnia 50. rocznicę ślubu i z tej okazji otrzymali zaproszenie do gniewskiego magistratu. Tam otrzymali odznaczenia i opowiadali o swojej niezwykłej miłości, której blasku nie przyćmiły te wszystkie lata.

Pan Edward był mieszkańcem Widlic, a w latach 60-tych odbywał służbę wojskową w Elblągu. Pani Teresa mieszkała wówczas w Nowym Dworze Gdańskim, a pracowała nieopodal w Państwowym Gospodarskie Rolnym. Przyszli małżonkowie spotkali się w miejscowości Broniewo na potańcówce i jak sami zgodnie opowiadają, była to miłość od pierwszego wejrzenia.

– To były czasy kiedy jeszcze pisało się listy, a on pisał wspaniałe listy! Nawet charakter pisma miał piękny. Wszystko co tam opisywał okazało się też prawdą. Przechowuję całą tę korespondencję do dnia dzisiejszego na pamiątkę, i aby pokazać młodszym pokoleniom jak piękna potrafi być miłość - opowiada pani Teresa Brzycka.

Małżonkowie od 1967 r. mieszkają w Gniewie. Najpierw przez dwa lata wynajmowali strych. Jak wspominają, było tam ciasno, ale „własno” i dzięki temu miło. Później przeprowadzili się na nowopowstające osiedla Kopernika, gdzie mieszkają do dziś. Państwo Brzyccy doczekali się trójki dzieci i czworga wnucząt.

Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
Ogłoszenie lokalne Tczew
gniew.pl

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe