Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Programiści i graficy najbardziej pożądani. Zawody przyszłości szansą na wysokie zarobki

  • 5.09.2017, 07:40
  • artykuł sponsorowany
Programiści i graficy najbardziej pożądani. Zawody przyszłości szansą na wysokie zarobki mat. PJATK
Programiści i graficy - według ekspertów rynku pracy zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tych branżach rośnie bezustannie. W Trójmieście coraz więcej międzynarodowych firm otwiera swoje oddziały, a ukończone studia na tych kierunkach dają szansę na znalezienie atrakcyjnej i bardzo dobrze płatnej pracy.

Jakie studia gwarantują wysokie zarobki? To pytanie zadaje sobie niemal każdy młody człowiek stojący przed wyborem kierunku studiów i uczelni, a więc swojej przyszłości. Eksperci przekonują, że zarówno po studiach informatycznych, jak i po kierunku artystycznym jakim jest grafika można znaleźć dobrze płatną pracę. Warto podkreślić, że ci absolwenci nie mają problemu ze znalezieniem pracy już od pierwszego roku studiów.

Jedną z trójmiejskich uczelni, która posiada ofertę dedykowaną grafikom i informatykom jest Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Gdańsku, której siedziba mieści się przy ul. Brzegi .

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

Informatyk na liście najbardziej perspektywicznych zawodów w 2017 roku

Gdański oddział PJATK oferuje stacjonarne oraz niestacjonarne studia inżynierskie w kilku szczególnie poszukiwanych specjalnościach, m.in. popularne obecnie aplikacje internetowe czy inżynieria gier komputerowych. Istnieje również możliwość uczestnictwa w ponad 30 różnego rodzaju kursach, m.in. z zakresu programowania, grafiki, baz danych oraz sieci komputerowych.

- Według zestawienia miesięcznika Forbes, które przygotował we współpracy z firmą Hays, ekspertem w doradztwie personalnym, na liście najbardziej perspektywicznych zawodów w 2017 roku w Polsce są m.in. programiści, specjaliści bezpieczeństwa IT, project managerowie i specjaliści e-comerce, a więc branże informatyczne. Wybór zawodów przyszłości powstał w oparciu o analizę: perspektywy zatrudnienia, bezpieczeństwa pracy i wysokości wynagrodzeń. Reasumując absolwenci kierunków oferowanych przez PJATK są jednymi z najbardziej poszukiwanych pracowników na rynku - przekonuje dr inż. Marek Bednarczyk, Dziekan Wydziału Informatyki PJATK.

Jakie studia gwarantują wysokie zarobki? To pytanie zadaje sobie niemal każdy młody człowiek stojący przed wyborem kierunku studiów i uczelni, a więc swojej przyszłości. (mat. PJATK)

Absolwenci PJATK są przygotowani do pracy na każdym z etapów procesu wytwarzania rozwiązań IT, wykazują się umiejętnością realizacji i weryfikacji komponentów systemów informatycznych zgodnie z ich specyfikacją, umiejętnością administrowania średniej wielkości systemami informatycznymi, umiejętnością praktycznego posługiwania się narzędziami informatycznymi, analizą wymagań użytkowników, projektowania i programowania aplikacji.

Przygotowanie z zakresu podstaw informatyki i jej kontekstu społecznego umożliwia uzupełnianie wiedzy w szybko zmieniającej się rzeczywistości.

W trakcie nauki studenci mają do dyspozycji dobrze wyposażone laboratoria komputerowe i licencjonowane oprogramowania (Microsoft, Oracle, Sparx, Adobe i in.). Mają też możliwość zrobienia profesjonalnych kursów i zdobycia certyfikatów (m. in. CISCO CCNA, Adobe, Blender).

Studenci wydziału korzystają z praktyk i staży w uznanych firmach z Pomorza. Po ukończeniu studiów posiadają umiejętności samodzielnej i innowacyjnej pracy.

Z pełną ofertą gdańskiego Wydziału Informatyki Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych można zapoznać się na stronie Akademii.

Rynek pracy wymaga od grafika łączenia grafiki warsztatowej i użytkowej

Również absolwenci grafiki na Wydziale Sztuki Nowych Mediów kończą studia z dobrym warsztatem artystycznym i znajomością najnowszych narzędzi sztuki cyfrowej. Studenci łączą tu umiejętności programowania, fotografii, projektowania przestrzennego, malarstwa czy różnych form ekspresji. To tutaj kształtowana jest kreatywność, która w połączeniu ze zdobytą wiedzą teoretyczną pozwala łączyć cechy idealnego grafika.

Współczesny rynek pracy wymaga od grafika umiejętności połączenia grafiki warsztatowej i użytkowej. Absolwenci tego artystycznego kierunku muszą łączyć wiedzę ogólną, jak i specjalistyczną z dziedzin artystycznych, informatycznych i obsługi programów graficznych 2 i 3D.

- Oferujemy studentom bogaty program zajęć związany z tradycyjnym tokiem studiów Akademii Sztuk Pięknych oraz nowoczesny zestaw zajęć związany z technikami informatycznymi. Wobec kandydatów nie wymagamy gruntownej wiedzy specjalistycznej. Zdobędą ją oni podczas trwania studiów - mówi dr Mariusz Sładczyk, dziekan WSNM. - Dzięki takiej koncepcji programu realizowanego na uczelni, nasi absolwenci stają się cennymi i poszukiwanymi specjalistami na rynku pracy - dodaje.


Z pełną ofertą gdańskiego Wydziału Sztuki Nowych Mediów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych można zapoznać się na stronie Akademii.

Podczas nauki studenci zapoznają się dogłębnie z technikami wypowiedzi bazującymi na rysunku, malarstwie, fotografii, grafice warsztatowej i multimedialnej. 
(mat. PJATK)

Przygotowanie do pracy w mediach, agencjach reklamowych

Jak przekonuje Sładczyk, absolwenci kierunku grafika na PJATK cechują się wysokiej jakości warsztatem artystycznym, ale również znajomością najnowszych narzędzi sztuki cyfrowej.

- Zaproponowany profil kształcenia daje absolwentom solidne podstawy do projektowania w zakresie grafiki statycznej, interaktywnej, fotografii, krótkich form filmowych, wideoklipów, gier komputerowych, stron internetowych, interfejsów użytkownika - wylicza dr Sładczyk. - Kwalifikacje zawodowe absolwentów pozwalają im na świadome podejmowanie kreatywnych decyzji oraz na ich efektywną realizację - ocenia.

Taki profil studiów pozwala na bardzo dobre przygotowanie do pracy: w agencjach reklamowych, mediach, telewizji, firmach świadczących usługi informatyczne i internetowe, filmie itp.

W sobotę 9 Września na terenie uczelni odbędzie się Dzień Otwarty. To możliwość spotkania przedstawicieli wszystkich specjalizacji, wydziału jak również osób zajmujących się wymianą zagraniczną, stypendiami i praktykami studenckimi. Można porozmawiać z wykładowcami, asystentami oraz zasięgnąć opinii od studentów. Można też zapoznać się z zasobami sieciowymi PJATK i oprogramowaniem udostępnianym studentom.Z kolei 11 września 2017 r. rusza kolejna edycja kursu przygotowującego na kierunek Grafika z zakresu rysunku, malarstwa i kompozycji.


Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych
adres: 80-045 Gdańsk, Brzegi 55
telefon 58 683-59-75, 512-361-461  
fax:  58 682-10-67
e-mail gdansk@pja.edu.pl
www gdansk.pja.edu.pl
facebook /PjatkGdansk

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (2)

Podziel się:
 

Pozostałe