Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Nożownik wciąż bez wyroku. Prokurator chce wyższej kary dla Jakuba S.

  • 17.08.2017, 07:46
  • (KU)
Nożownik wciąż bez wyroku. Prokurator chce wyższej kary dla Jakuba S. (KU)
We wrześniu przed gdańskim Sądem Apelacyjnym zostanie rozpoznana sprawa Jakuba S., który na przełomie 2014/15 dokonał kilku napadów z nożem w ręku, m.in. powodując obrażenia u dwóch ofiar. Prokuratura żąda uznania, że przynajmniej w jednym wypadku działał z zamiarem zabójstwa. Z kolei obrona chce złagodzenia kary.

W marcu br. Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał okrzykniętego nożownikiem 24-latka na 10 lat pozbawiania wolności, w związku z przestępstwami jakich dopuścił się na terenie Tczewa. Za dwa napady na sklepy przy ul. Niepodległości oraz Łąkowej, sąd skazał go kolejno na 4 i 3 lata pozbawienia wolności. Za atak na 17-latkę przy ul. Nowej , który rozpoczął serię przestępstw, Jakub S. usłyszał wyrok 6 lat więzienia, podobnie jak za napad z 7 lutego 2015 r. w okolicy Mostu Tczewskiego, gdzie ofiarą był 70-latek. Łącznie sąd wymierzył mu karę 10 lat pozbawiania wolności. Wyrok jest jednak nieprawomocny. Decyzja składu orzekającego spotkała się z reakcją obu stron procesu. Zarówno obrona jak i oskarżyciel złożyli apelacje.

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

- Uznaliśmy, że wyrok nie jest słuszny. Żądamy podwyższenia kary dla Jakuba S. do 15 lat – mówi prok. Sławomir Gebel z Prokuratury Rejonowej w Tczewie. – W moim odczuciu oskarżony dopuści się przestępstwa usiłowania zabójstwa, natomiast sąd potraktował atak na bulwarze, jako ciężkie uszkodzenie ciała i nie dopatrzył się zamiaru pozbawiania życia 70-latka. Osią apelacji jest pokazanie, że sąd był w błędzie.   

Jak informowaliśmy wcześniej, w przypadku uprawomocnienia się wyroku Jakub S. będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie już za trzy lata. W poczet wyroku zaliczony zostanie okres, który spędził dotychczas w areszcie.

(KU)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe