Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

To będzie nietypowa akcja policji. Na A1 będą uczyć pierwszej pomocy!

  • 11.08.2017, 13:27 (aktualizacja 17.08.2017 13:23)
  • KWP Gdańsk
To będzie nietypowa akcja policji. Na A1 będą uczyć pierwszej pomocy! KWP
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Gdańsku będą uczyli udzielania pierwszej pomocy. Dla osób, które wezmą udział w akcji przygotowano nagrody – apteczki samochodowe.

W najbliższą sobotę – 12 sierpnia w godz. 11.00-15.00 na terenie MOP Olsze (gm. Morzeszczyn) kierunek Łódź funkcjonariusze pomorskiej drogówki będą prowadzili działania edukacyjno-profilaktyczne związane z długim weekendem i wyjazdami wakacyjnymi. Zostanie przygotowane stoisko policyjne, na którym będzie można spróbować swych sił w udzielaniu pierwszej pomocy, sprawdzić swą wiedzę w tym zakresie oraz nauczyć się prowadzenia resuscytacji na manekinie. Dla tych, którzy zdecydują się na wzięcie udziału w krótkim instruktażu przygotowano nagrody – apteczki samochodowe z wyposażeniem. 

Każdy z nas może pomóc drugiej osobie, każdy z nas może tez znaleźć się w sytuacji, gdy będzie potrzebował pomocy. Policjanci przypominają, że zgodnie z art. 162 par. 1 Kodeksu karnego każda osoba ma obowiązek udzielenia pomocy.

„Kto człowiekowi znajdującemu się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu nie udziela pomocy, mogąc jej udzielić bez narażenia siebie lub innej osoby na niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

KWP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe