Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Wieźli do Tczewa masę bitumiczną. Liczba stwierdzonych nieprawidłowości poraża

  • 10.08.2017, 12:02 (aktualizacja 10.08.2017 12:06)
  • witd.gdansk.pl
Wieźli do Tczewa masę bitumiczną. Liczba stwierdzonych nieprawidłowości poraża witd.gdansk.pl
4 sierpnia br. zespół kontrolny z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego w Gdańsku zatrzymał do kontroli dwa pojazdy zarejestrowane w Anglii i Irlandii należące do polskiego przewoźnika. W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono szereg nieprawidłowości.

Kierowcy wykonywali krajowy transport drogowy masy bitumicznej z Gdańska do Tczewa. Do zatrzymania doszło na autostradzie A1 w Rusocinie. Kierowcy nie okazali do kontroli żadnych dokumentów potwierdzających uprawnienia do wykonywania przewozów drogowych, po weryfikacji we właściwych urzędach okazało się,  że kontrolowany przedsiębiorca nie posiada uprawnień do wykonywania przewozów drogowych. 

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

- Ponadto jeden z kierowców prowadził pojazd bez zalogowanej karty do tachografu, a tachografy w obu pojazdach nie posiadały ważnej legalizacji – informuje biuro prasowe WITD w Gdańsku. - Kierowcy nie okazali do kontroli dowodów rejestracyjnych pojazdów, nie okazali również dokumentów umożliwiających weryfikację ich czasu pracy z ostatnich 28 dni. Jeden z kierowców nie przedstawił do kontroli dokumentu potwierdzającego odbycie szkolenia okresowego. 

Stwierdzono również wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne zużycie bieżnika opon oraz różną rzeźbę bieżnika opon na tej samej osi pojazdu. Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowania administracyjne zagrożone karą w łącznej kwocie 23 tys. zł. Kierowców ukarano mandatami karnymi na łączną kwotę 4 tys. zł.
 

witd.gdansk.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe