Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Umowa w sprawie elektromobilności podpisana. "Dla tczewian to komfort i zdrowie"

  • 8.08.2017, 07:41
  • UM w Tczewie
Umowa w sprawie elektromobilności podpisana. "Dla tczewian to komfort i zdrowie" UM w Tczewie
Prezydent Tczewa oraz prezes zarządu Energa S.A. podpisali list intencyjny dotyczący partnerstwa na rzecz elektromobilności. Czwarte co do wielkości miasto na Pomorzu, dołączyło do budowanego przez Energę samorządowego partnerstwa na rzecz elektromobilności.

Współpracę firmy z tczewskim magistratem zainicjowało podpisanie listu intencyjnego. Parafowali go Daniel Obajtek, prezes zarządu Energa SA, oraz Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. W spotkaniu uczestniczył również wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński z Tczewa.

Komfort i zdrowie
- Elektromobilność to rynek nowych możliwości zarówno dla samorządów, jak i firm energetycznych. Dlatego nasza grupa angażuje się obecnie w budowę jak najszerszego partnerstwa z władzami polskich gmin na rzecz rozwoju tej przyszłościowej branży – podkreślał prezes D. Obajtek. - Chcemy osiągnąć to przez kompleksowe wsparcie przy pracach nad programami wdrażania bezemisyjnego transportu publicznego, które wprowadzą elektryczne autobusy na ulice naszych miast. Bardzo cieszy nas, że do grona partnerów Energi dołączyło kolejne, drugie już miasto spoza terenu Trójmiasta, czyli Tczew. Nie mam wątpliwości, że tutejszych mieszkańców nie trzeba będzie długo przekonywać do idei elektromobilności oraz jej licznych zalet, przede wszystkim korzyści dla ochrony środowiska, jak również dla zdrowia i komfortu tczewian. (...)

UM w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Michał
Michał 9.08.2017, 10:06
Dzień dobry,
poniżej link do artykułu o "ekologiczności" aut elektrycznych.
http://www.msn.com/pl-pl/motoryzacja/wiadomosci/samochody-elektryczne-nie-są-tak-przyjazne-dla-środowiska-jak-się-uważa/ar-AApH0i7?li=AA8ewV&ocid=spartanntp

Pozostałe