Środa, 22.11.2017, imieniny: Cecylii, Jonatana, Marka

To był „tylko” jeden skręt... Rodzinna tragedia w gm. Gniew z dziką marihuaną w tle

  • 26.07.2017, 08:07 (aktualizacja 26.07.2017 08:17)
  • (MW)
To był „tylko” jeden skręt... Rodzinna tragedia w gm. Gniew z dziką marihuaną w tle (MW)
Co roku scenariusze się powielają. Odpoczynek przy wyskokowym trunku lub coraz częściej przy czymś znacznie mocniejszym. Niestety pierwsze beztroskie zabawy, eksperymenty z używkami mogą mieć finał w kostnicy. Także historia z gm. Gniew nie ma zakończenia z happy endem…

Narkotyki. Temat znany, powielany, corocznie opisywany przez media. W okresie letnim czy festiwalowym nasilony. Młodzież jedzie bawić się bez rodziców. Problem pierwszego skręta czy niewielkiej tabletki ma swoje żniwo, największe w okresie wakacji. Lato, morze, biwak i coś więcej. Teraz już nie wystarczy alkohol, by jak to mówią „sponiewierał”, teraz ma dawać „kopa”. Tego „kopa” dają narkotyki. Ludzie znudzeni piwem czy innymi trunkami, sięgają po nowe „atrakcje”. Ile razy słyszeliśmy „to był tylko jeden skręt, jedna tabletka”. Obecnie narkotyki przyjmują coraz „ciekawszą” formę. Słynna sprawa sprzed kilkunastu lat, kiedy po sylwestrze, na ostrych dyżurach pojawiły się ofiary tzw. UFO. Była to mała, ładna tabletka ecstasy z latającym spodkiem na odwrocie, która wtedy stanowiła śmiertelne zagrożenie.

Historia z życia wzięta

Historia mieszkańców gm. Gniew skłania do refleksji. Jak uzależnienie dzieci wpływa na rodziców, którzy poświęcając swoje życie muszą opłakiwać grób dziecka. Nie tak dawno mieli syna, dwudziestoparolatka pełnego życia. Nawet nie wiedzieli, kiedy zaczął popalać konopie. Z dostępem nie było problemu, ponieważ w okolicy rośnie ona… dziko. Ma znikomą zawartość środka uzależniającego, jednak jego ilość wystarczy by uzależnić. Po pewnym czasie zaczął wszczynać awantury, roznosiła go energia, dostawał halucynacji, aż w końcu rodzice nie wytrzymali i oddali chłopaka na leczenie. Leczył się w ośrodku, w domu przechodził rehabilitację i był pod opieką lekarzy. W międzyczasie nie wiadomo czy pod wpływem, czy nie okradł wraz z bratem mieszkańca sąsiedniej wsi. Za to dostali prawie dwa lata więzienia. Odsiedział wyrok mimo, że był leczony psychiatrycznie. Rodzina, która go odwiedzała mówiła, że z dnia na dzień wyglądał coraz gorzej. Po wyjściu z aresztu wrócił jak to mówią do żywych. Chciał podjąć pracę i ustatkować się. (...)

(MW)
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (222)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Marcin Nowk
Marcin Nowk 21.08.2017, 13:24
Może pseudo dziennikarzyk mógłby podpisać swoje wypociny imieniem i nazwiskiem, żeby potem wiedzieć co za przygłup takie głupoty pisze.
Pyza
Pyza 15.08.2017, 20:56
Nie rozumiem, jeśli nie wiadomo czy okradł tego mieszkańca sąsiedniej wsi, to za co siedział? A poza tym czy marihuana jest z konopi? Nic mi o tym nie wiadomo...
Światełko420
Światełko420 14.08.2017, 18:56
Te niewielkie tabletki i konopie w jeden worek wrzucisz i piszesz o tym nie mając kompletnie pojęcia o temacie. Napady na bank i kradzież batona przez dziecko też pewnie traktujesz jednakowo. Media w tym państwie i ludzie z iq baneru w biedronki łączcie się.
Wyciągnąć ludzi z ciemności umysłu jest o wiele trudniej, gdy ślepo wierzą w media, które dalej wyłączają światło.
joint
joint 14.08.2017, 08:27
tylko jeden naćpany leszcz, czy dwóch napisało te komentarze?
Szanowny Pan
Szanowny Pan 14.08.2017, 06:33
zwykle bzdury, takie niusy to se w d ... wsadzcie
DJ
DJ 13.08.2017, 19:19
Co to jest za chłam . Nie widziałem jeszcze marihuany ,która wzbudza agresję . Jedynie widzę jakie problemy ustanawia się przeciwko marihuanie
GrG
GrG 13.08.2017, 12:03
Czy wy wiecie co wypisujecie ludzie? to jest kruwa nienormalne jakies... Tak to jest w ciemnogrodzie. Nie wiedziec o tym nic ale zrobic kolo tego jak najwiekszy syf.
cvb
cvb 13.08.2017, 11:56
JPRLD to pisał ktoś nienormalny ? :D
Pat
Pat 13.08.2017, 11:15
***ą muchy będzie wiosna będzie trawa lepiej rosła ????????????
janko
janko 13.08.2017, 11:01
Marihuana nie powoduje agresji, tym bardziej psychicznego uzależnienia. Nie siejcie propagandy!
ale jak to ?
ale jak to ? 14.08.2017, 20:13
nie podowuje psychicznego uzaleznienia ? prosze cie chlopczyku moze w zyciu spalies blanta i ***isz glupoty
kinia
kinia 13.08.2017, 08:45
Jak ktoś w ogóle może takie rzeczy pisać po pierwsze marihuana nie uzależnia, po drugie kto jest takim debilem i wymyśla te bzdury weźcie się ludzie w końcu obudźcie i zrozumcie ze to jest roślina która naturalnie rośnie w przyrodzie i była długo na tym świecie jeszcze przed nami
A tak w ogóle to po marihuanie nikt jeszcze nie umarł nawet po takiej jak piszą "dzikiej"
420
420 13.08.2017, 08:38
Co za matol to napisal, to juz przestalo byc zabawne mamy rok 2017 a ludzie wciaz sieja propagande na temat konopii.
zakłamane ***
zakłamane *** 13.08.2017, 01:22
Niedo***a mózgowe iks *** de
Kubson
Kubson 12.08.2017, 21:46
Co za bzdura... Kto w ogóle zezwala na publikacje tak zaklamanego artykułu ?! Autorowi tego "dzieła" zalecam się troszeczkę do edukować.
Patras
Patras 12.08.2017, 16:13
Żenada.
Mr NooBek
Mr NooBek 12.08.2017, 14:22
Totalna porażka... urwane w połowie
G M
G M 12.08.2017, 13:31
I na tym się kończy artykuł? Jak się nazywa pajac co to pisał?
pajac to ty
pajac to ty 12.08.2017, 17:28
"Cały tekst znajdziesz w papierowym wydaniu Gazety Tczewskiej" Tego już doczytać się nie chciało?
A
A 12.08.2017, 14:21
Pajac
Maciej
Maciej 12.08.2017, 13:15
Totalny debilizm osoba która pisała ten artykuł nie ma żadnego pojęcia na temat konopi. Idiota szerzący nieprawdę ! Za takie coś powinni zamykać !
Lukasz
Lukasz 12.08.2017, 13:02
Co za totalny debil pisal ten artykul?? Glab nie majacy pojecia o czym pisze...Autor artykul proponuje sie do kwalifikowac bo bzdury piszesz.
Redaktor
Redaktor 12.08.2017, 12:56
ja bym sie cieszyl ze daja prace dla idiotow bez wyksztalcenia :)

Pozostałe