×
Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Jutro Kabareton w Tczewie. Gwiazdy „Dzięki Bogu już weekend” rozbawią do łez!

  • 21.07.2017, 14:02 (aktualizacja 21.07.2017 14:12)
  • red.
Jutro Kabareton w Tczewie. Gwiazdy „Dzięki Bogu już weekend” rozbawią do łez!
Podziel się:
Oceń:
Po UnderGramy, Biesiadzie Disco Polo przyszedł czas na Kabareton. W ramach „Lata w mieście” Centrum Kultury i Sztuki zaprasza na występy znanych z telewizyjnych ekranów polskich kabaretów: Czesuaf i K2.

To będzie niezapomniany wieczór z polskim karatem w Tczewie. W Amfiteatrze Miejskim im. Grzegorza Ciechowskiego zaprezentuje się założona w 2012 r. grupa K2, która twórczość opiera na obserwacji świata i wyszukiwaniu tematów dotyczących nas wszystkich. Nie pokazuje ich jednak w skali 1:1. Zawsze przetwarza rzeczywistość i podkręca absurdalność sytuacji. Po K2 wystąpi dobrze znana telewidzom grupa Czesuaf. Rozpoznawalność zapewniły im takie skecze jak „Komisariat”, „Mowa nienawiści” czy „Schornisko dla porzuconych mężów”, które można obejrzeć w internecie. Trio zaskarbiło sobie sympatię m.in. zabawnymi występami w ramach programu „Dzięki Bogu już weekend”. Sami członkowie tak opisują dziś działalność kabaretu: „Czesuaf pochodzi z języka starohebrajskiego. W tym języku Czesuaf znaczy „dobra zabawa”, cz – „dobra”, esuaf – „zabawa”. Czesuaf to kabaret pogodny, sympatyczny, przystojny, ale nie jakoś oszałamiająco, tylko tak trochę. W towarzystwie Czesuafa nie można się nudzić, najczęstszym zachowaniem w jego obecności jest głośny śmiech i spontaniczne brawa. Czesuaf nie tylko bawi, ale często również skłania do refleksji – popularne przysłowie ludowe z okolic Sosnowca mówi: Kto Czesuafa obejrzy, ten w głąb siebie wejrzy.”

22 lipca, godz. 20
Amfiteatr Miejski im. Grzegorza Ciechowskiego
10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu imprezy, 
dzieci i młodzież do 15 lat - wstęp wolny z pełnoletnim opiekunem

 

red.

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe