Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

5 lat jeździł z przyczepą bez "papierów". Miał na to sposób. Wpadł z 25 tonami kamieni

  • 21.07.2017, 13:37 (aktualizacja 26.07.2017 08:29)
  • KMP Gdańsk
5 lat jeździł z przyczepą bez "papierów". Miał na to sposób. Wpadł z 25 tonami kamieni KMP Gdańsk
19 lipca policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego samochodem ciężarowym. Jak się okazało 33-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego przewoził 25 ton kamieni na przyczepie, która nie była zarejestrowana i ubezpieczona. Policjanci mieli też uwagi do stanu technicznego pojazdu i przyczepy.

Policjanci zatrzymali na ul. Sucharskiego kierującego manem, który na przyczepie przewoził kamienie. Kontrola wykazała, że 33-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego korzystał z przyczepy, której marka niezgodna była z okazanym dowodem rejestracyjnym. Dalsze ustalenia wykazały, że przyczepa nie jest zarejestrowana i nie ma też ubezpieczenia. W rozmowie z kierowcą samochodu funkcjonariusze ustalili, że w związku z dużą ilością zleceń na przewóz towaru, firma 33-latka wykorzystała przyczepę sprowadzoną z zagranicy w 2012 r. W związku z tym, że nie została ona zarejestrowana, na czas przewozu towaru, przymocowano do niej tablice rejestracyjne z innego pojazdu.

Podczas przeprowadzanej kontroli policjanci zwrócili też uwagę na stan techniczny samochodu ciężarowego. Pojazd ten  m.in. nie posiadał należytego oświetlenia i wyciekał z niego olej. 33-latek za popełnione wykroczenia został ukarany 2 mandatami karnymi na łączną kwotę 1000 zł. Funkcjonariusze zatrzymali tez dowód rejestracyjny pojazdu a przyczepę odholowali. O barku ubezpieczenia przyczepy zostanie poinformowany Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Gladpol Praca Brukarz Traktorzysta Kierowca
Gladpol Praca Brukarz Traktorzysta Kierowca
Gladpol Praca Brukarz Traktorzysta Kierowca
KMP Gdańsk
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe