Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

19-latek z Tczewa groził swojej matce. Prokuratura: musi opuścić mieszkanie

  • 20.07.2017, 13:18
  • KPP w Tczewie
19-latek z Tczewa groził swojej matce. Prokuratura: musi opuścić mieszkanie
Tczewscy policjanci zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który uszkodził drzwi wejściowe do mieszkania. Dodatkowo mężczyzna groził matce. Wczoraj usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania.

W miniony wtorek przed godz. 10 dyżurny tczewskiej policji otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który wszczął awanturę domową w jednym z mieszkań w Tczewie. Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że 19-letni mężczyzna pokłócił się z matką i po wyjściu z mieszkania na klatkę schodową zaczął kopać oraz uderzać w drzwi wejściowe. Mundurowi dodatkowo ustalili, że sprawca groził pokrzywdzonej, że spali jej mieszkanie. Stróże prawa zatrzymali 19-latka i doprowadzili go do miejscowej komendy, gdzie spędził noc. 

Zebrany materiał dowodowy pozwolił śledczym przedstawić zatrzymanemu mieszkańcowi Tczewa zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia oraz gróźb karalnych. Prokurator zastosował wobec mężczyzny dozór policyjny, zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia mieszkania. 

Okazało się, że mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa i odbywał wyrok pozbawienia wolności. Dlatego za uszkodzenie mienia odpowie w warunkach recydywy za co grozi do 7,5 roku pozbawienia wolności.
 

KPP w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe