Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

W trójkę pili przy Armii Krajowej. Gdy zobaczyli policjantów, zaczęli ich lżyć. Jeden trafił do aresztu

  • 14.07.2017, 16:28
  • KPP w Tczewie
W trójkę pili przy Armii Krajowej. Gdy zobaczyli policjantów, zaczęli ich lżyć. Jeden trafił do aresztu KPP w Tczewie
Tczewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 28-latka, który znieważył jednego z interweniujących policjantów. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego grozi kara do roku pozbawienia wolności.

W minioną środę po godz. 21 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o awanturujących się mężczyznach, którzy mieli spożywać alkohol przy jednej z klatek schodowych na ulicy Armii Krajowej. Na miejsce zostali skierowani policjanci z patrolówki. Sprawcy widząc stróżów prawa podchodzących w ich kierunku weszli do klatki schodowej. W trakcie czynności służbowych byli wulgarni i nie stosowali się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Wobec dwóch mężczyzn funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

28, 35 i 36-latek zostali doprowadzeni do komendy, gdzie sprawdzono ich stan trzeźwości. 35 i 36-latek mieli w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Podczas przejazdu do komendy 28-letni mieszkaniec Tczewa swoją agresję skierował na jednego z policjantów i go znieważył, dlatego trafił do policyjnego aresztu. Wcześniejsze badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile.

Wczoraj po wytrzeźwieniu mieszkaniec Tczewa usłyszał zarzuty znieważenia interweniujących wobec niego policjantów. Dodatkowo mężczyźni za popełnione wykroczenie odpowiedzą przed sądem, gdyż funkcjonariusze 
sporządzą wobec nich wnioski o ukaranie do sądu. Za to przestępstwo znieważenia funkcjonariusza grozi kara do roku pozbawienia wolności.
 

KPP w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe