Środa, 23.05.2018, imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty

Rodzinny sukces tczewian. Ojciec i syn mistrzami Europy!

  • 4.07.2017, 07:59
  • red.
Rodzinny sukces tczewian. Ojciec i syn mistrzami Europy! KrzysztofJanWolszczak@wp.pl
Niezwykle udanie dla zawodników tczewskiego Klubu Sportów Siłowych zakończyły się Mistrzostwa Europy w trójboju siłowym rozgrywane w dniach 25.06 - 01.07.2017 w Białej Podlaskiej. Ze złotymi medalami wrócili z nich ojciec Józef Bejgrowicz wraz z synem Tomaszem, natomiast Markowi Tokarskiemu zabrakło tylko 5 kg do wywalczenia 3. miejsca i brązu.

Józef Bejgrowicz do złotego medalu ME w przysiadach ze sztangą na barkach w kategorii wagowej do 90 kg, dorzucił kolejne osiągnięcie, poprawiając kolejny raz rekord świata w grupie wiekowej masters.

Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX
Gołębiewski Starogard Gdański FORD B MAX

To nie koniec sukcesów tczewskiej legendy sportów siłowych. Warto nadmienić, że w trakcie zawodów doświadczony już 40-letnimi startami jak i sędziowaniem został uhonorowany przez Światową Federację Trójboju Siłowego dopuszczeniem do egzaminu na sędziego międzynarodowego. Zaliczając egzamin stał się tylko jednym z dwóch Polaków, którzy aktualnie posiadają uprawnienia sędziego międzynarodowego i mogą sędziować wszystkie zawody w trójboju siłowym poza granicami kraju.

Syn Józefa - Tomasz Bejgrowicz po latach przerwy od startów powrócił do rywalizacji sportowej z mocnym uderzeniem. Niedawne osiągnięcia na Mistrzostwach Polski w trójboju siłowym były tylko preludium do tego, co wydarzyło się na pomoście w czasie Mistrzostw Europy w trójboju siłowym. Tomasz Bejgrowicz sięgnął po najwyższe trofeum, zdobywając złoto w kategorii open (seniorzy) do 100 kg w całym trójboju siłowym, poprawiając przy tym w każdym z bojów (przysiadzie ze sztangą na barkach, wyciskaniu sztangi na ławce oraz martwym ciągu) swoje rekordy życiowe. (...)

red.
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe