×
Piątek, 19.10.2018, imieniny: Michaliny, Michała, Piotra

Lato w mieście – sprawdź, jakie atrakcje przyniesie. Lao Che, Biesiada Disco Polo i wiele innych!

  • 28.06.2017, 08:21 (aktualizacja 28.06.2017 08:32)
  • (UM w Tczewie)
Lato w mieście – sprawdź, jakie atrakcje przyniesie. Lao Che, Biesiada Disco Polo i wiele innych!
Podziel się:
Oceń:
Lato w Amfiteatrze i Muzyczna Starówka to cykle wakacyjnych imprez, które wracają do Tczewa. W amfiteatrze przeprowadzono drobne prace remontowe, m.in. odmalowana została scena oraz wymienione siedziska. To miejsce już czeka na artystów i publiczność. A atrakcji podczas tegorocznego lata nie zabraknie. Każdy znajdzie coś dla siebie – od gali operetkowej poprzez kabarety, biesiadę disco polo po koncert Majki Jeżowskiej i spektakle dla dzieci. Jak zwykle wakacyjną ofertę przygotowały miejskie instytucje, oprócz Centrum Kultury i Sztuki, także Fabryka Sztuk, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, Miejska Biblioteka Publiczna.

Amfiteatr Miejski im. Grzegorza Ciechowskiego

Gladpol Tczew
Gladpol Tczew
Gladpol Tczew

UnderGramy – Festiwal Muzyczny

Gwiazda wieczoru: zespół Lao Che

8 lipca (sobota) godz. 18.00

 

Lao Che 

Płocki zespół założony w 1999 roku. Od tego czasu wydał 6 albumów. Ich pomysł na muzykę to ciągłe poszukiwanie nowych form artystycznego wyrazu, odkrawanie nowych możliwości brzmieniowych starych analogowych instrumentów. Znakiem rozpoznawczym są koncept-albumy takie jak: „Gusła”, „Gospel”, „Powstanie Warszawskie” czy najnowsza płyta „Dzieciom”, której produkcją zajął się Piotr „Emade” Waglewski. 

Zespół jest laureatem wielu nagród i wyróżnień w tym między innymi: „Złotego Bączka” 2006, „Mateusza” Trójki za płytę „Gospel”, Nagrody Artystycznej Miasta Torunia im. Ciechowskiego, „Gwarancji Kultury” TVP Kutia. Muzycy zespołu zostali uhonorowani Srebrnym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W 2016 roku zespół zdobył Fryderyka w kategorii „Najlepsza płyta rock, metal, punk”.

 

Biesiada Disco Polo 

Koncerty: Classic, Shazza, Fanatic

15 lipca (sobota) godz. 19.00

 

Classic

Muzykę disco polo Classic tworzy od roku 1992, nie schodząc od tego czasu z polskich scen oraz będąc wymienianym w każdym zestawieniu jako jeden z najlepszych bandów tego gatunku.

W czasie swojej działalności scenicznej wydał 12 albumów, na których znalazły się takie hity jak: „Jolka, Jolka”, „Hej czy Ty wiesz”, „Zabrałaś mi lato” czy „Jeszcze dzień, najwyżej dwa”. Classic to nie tylko nagrane płyty, ale też koncerty na żywo. Zespół koncertował w Polsce i za granicą (między innymi w USA i Kanadzie).

Skład zespołu: Robert Klatt (założyciel i lider zespołu Classic) i Mariusz Winnicki.

Shazza

Absolwentka Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu. Zmysłowa, wrażliwa na otoczenie i ludzi oraz muzykę klasyczną, obdarzona nietuzinkowym tembrem głosu. 

Debiutem wokalnym było wydawnictwo „Sex appeal”. Piosenki z tego albumu „Szept”, „Czego chcesz”, „Jesteś moim ideałem”, zdobyły liczne grono słuchaczy i wielbicieli.

Kolejny album „Czego chcesz” wydany w 1994 r. w Chicago, został ciepło przyjęty przez Polonię i rozgłośnie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. 

W 2017 roku Shazza obchodzi Jubileusz 25 lat pracy artystycznej.

Fanatic

Zespół został uznany za pioniera muzyki disco polo. Znany jest z takich hitów, jak: Spadaj mała, Inne życie, Łatwa dziewczyna, Wakacyjna przygoda, Miłości sens, Nowy rozdział, Magia słów, Zakochany chłopak, Długie drogi, Tak Cię pragnę.

Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i osiągnięć, w tym platynowe i złote płyty oraz liczne puchary i wyróżnienia. Grupa w tym samym składzie Jurek Ślubowski, Leszek Nowakowski i Sławek Osuchowski bawi publiczność do dnia dzisiejszego.

 

Kabareton 

Kabaret Czesuaf, Kabaret K2

22 lipca (sobota) godz. 20.00

 

Kabaret Czesuaf

Kabaret Czesuaf – profesjonalne, wszechstronne, geograficznie i sezonowo nieograniczone poprawianie nastrojów, wywoływanie uśmiechów, wprawianie w dobry humor.

* Z Wielkiej Księgi Imion

Czesuaf – pochodzi z języka starohebrajskiego. W tym języku Czesuaf znaczy „dobra zabawa”, cz – „dobra”, esuaf – „zabawa”. Czesuaf to kabaret pogodny, sympatyczny, przystojny, ale nie jakoś oszałamiająco, tylko tak trochę. W towarzystwie Czesuafa nie można się nudzić, najczęstszym zachowaniem w jego obecności jest głośny śmiech i spontaniczne brawa. Czesuaf nie tylko bawi, ale często również skłania do refleksji – popularne przysłowie ludowe z okolic Sosnowca mówi: Kto Czesuafa obejrzy, ten w głąb siebie wejrzy.

Kabaret K2 o sobie:

Zawiązaliśmy się w maju 2012 roku n.e. 

Skecze piszemy oczywiście po to, żeby widza rozbawić. Ale nie tylko. Staramy się, żeby były „o czymś”. Jednak jest to staranność nienachalna, unikamy dydaktyki. Jak ktoś chce się tylko pośmiać, to się tylko pośmieje. Jak ktoś szuka czegoś więcej, to znajdzie. Obserwujemy świat i szukamy tematów dotyczących Was i nas. Nie pokazujemy ich jednak w skali 1:1. Zawsze przetwarzamy rzeczywistość. Podkręcamy absurdalność sytuacji. 

Programowo unikamy stosowania wulgaryzmów. Nie, że unikamy w ogóle. Unikamy przeklinania, które ma maskować brak żartu. Wulgaryzmu dla wulgaryzmu. Podobnie jak szoku dla szoku. Nie boimy się poruszać kontrowersyjnych tematów, ale robimy to w jakimś celu.

 

Gala Operetkowa

Orkiestra Le Quattro Stagioni pod dyr. T. Żmijewskiego z solistami

29 lipca (sobota) godz. 18.00

Bilety: 20 zł

 

Orkiestra „Le Quattro Stagioni” 

Orkiestra została założona w grudniu 2000 roku przez dyrygenta i skrzypka, menedżera kultury Tadeusza Żmijewskiego. W orkiestrze grają muzycy z czołowych Instytucji Kultury Poznania: Filharmonii Poznańskiej, Teatru Wielkiego, Teatru Muzycznego, Akademii Muzycznej.

Na przestrzeni lat dała ok. 220 koncertów. Na stałe współpracuje z Fundacją Akademii Muzycznej w Poznaniu, Filharmonią Poznańską im. T. Szeligowskiego. Jest stałą orkiestrą festiwalową Królewskich Festiwali Muzycznych we Wschowie.

W listopadzie 2014 Orkiestra wraz z dyrygentem otrzymała „Złotą Płytę” za wydawnictwo „Dżem Symfonicznie”.

 

Koncert Majki Jeżowskiej 

z gościnnym udziałem Chóru Dziecięcego Passionatka

5 sierpnia (sobota) godz. 17.00

 

Majka Jeżowska – wokalistka obdarzona ciepłym głosem i niezwykłym temperamentem estradowym, kompozytorka, autorka wielu przebojów („Najpiękniejsza w klasie”, „Od rana mam dobry humor”, ”Margarita”) i widowisk muzycznych („Majkowe studio nagrań” , ”Kochaj czworonogi”), producent muzyczny oraz szefowa własnej firmy fonograficznej Ja-Majka Music.

Ma na swoim koncie platynową i kilka złotych płyt, wielokrotna laureatka KFPP w Opolu, zdobywczyni I nagrody Festiwalu Krajów Nadbałtyckich Karlsham, Kawaler Orderu Uśmiechu, Ambasador Dobrej Woli UNICEF-u, członek Rady Fundacji Ronalda McDonalda, wielka przyjaciółka dzieci i showmenka.

Gościnnie z Majką Jeżowską w utworze „Wszystkie dzieci nasze są” wystąpi CHÓR DZIECIĘCY PASSIONATKA.

 

Koncert Subarugang i Kaliber 44

12 sierpnia (sobota) godz. 19.00

 

KALIBER 44 

Pionierzy i legenda polskiego hip-hopu, zaliczani do najważniejszych przedstawicieli gatunku wystąpią w Tczewie.

W 2016 Kaliber powrócił z nowym albumem pt. „Ułamek tarcia”, który osiągnął status złotej płyty. 

Grupa powstała w 1994 r. z inicjatywy raperów, braci Michała Martena znanego jako „Joka” i Marcina Martena występującego pod pseudonimem „ abradAb”. Z zespołem nagrał dwie płyty Piotr Łuszcz „Magik” z kultowej Paktofoniki.

Kaliber wydał cztery albumy studyjne: „Księga tajemnicza. Prolog”, „W 63 minuty dookoła świata”, „3:44” oraz najnowszy „Ułamek tarcia”. 

Subarugang 

To ekipa, która powstała w 2014 roku. W 2016 miał premierę pierwszy mixtape/nielegal pt. BEFOR. 12 szalonych utworów muzycznych odzwierciedla styl życia ekipy. W 2016 Subarugang po raz pierwszy stanął na scenicznych deskach wygrywając konkurs MHHF Giżycko. 

W maju tego roku miała premierę debiutancka płyta pt. IMPREZA. Subarugang reprezentują: KOT (wokal), Koks (wokal), Piotrek G (wokal, muzyka), Jamali Dziadzia (wokal), Mari (mix/master).

 

Program dla dzieci

„Fruktakowo-Zagadkowo” i Coverowe szaleństwo – zespół Półtora Gościa

19 sierpnia (sobota) godz. 18.00

 

W wakacje do Tczewa zawitają Fruktaki! 

Zapraszamy wszystkie dzieci do obejrzenia koncertu, w którym pojawią się znane najmłodszym postacie jak Jagoda, Truskawka oraz Pan Zgadulek. Fruktaki wystąpią z nowym programem „Fruktakowo-Zagadkowo”. 

Zespół znany jest z takich hitów, jak „Gruszka”, czy „Olimpiada w Jarzynowie”, które śpiewają dzieci w całym kraju. W swoim dorobku Fruktaki mają kilka programów estradowych m.in. „W krainie Brzechy i Tuwima”, „Fruktaki zdrowia smaki” czy „Bezpiecznie na drodze”. 

Fruktaki wystąpiły na ponad siedmiuset koncertach w Polsce, a ich teledyski goszczą m.in. w stacji telewizyjnej Mini Mini.

Zespół Półtora Gościa – Coverowe szaleństwo

Korzenie zespołu, związane z jego liderem Leszkiem Winczewskim, sięgają lat 80., kiedy to wraz z braćmi Karkowskimi tj. Ireneuszem – gitarzystą, Markiem – perkusistą, oraz Karolem – basistą, stanowili znakomity zespół big-beatowy.

W roku 1993 do zespołu dołączył saksofonista Tomasz G., instrumentalista o wybitnych zdolnościach interpretacyjno-improwizatorskich.

W wyniku zawiłych kolei losu, w latach późniejszych, z muzyką rozstali się bracia Karkowscy, ich miejsce zajął utalentowany muzyk, multiinstrumentalista, brat Leszka – Tomasz. Ten fakt ostatecznie przesądził o powstaniu niezwykle silnej i charyzmatycznej grupy Półtora Gościa.

Bilety wstępu na imprezy w amfiteatrze: 10 zł przedsprzedaż, 15 zł w dniu imprezy, dzieci i młodzież do 15 lat – wstęp wolny z pełnoletnim opiekunem.

 

MUZYCZNA STARÓWKA

Niedziele na placu Hallera

2 lipca (niedziela) godz. 16.00


TCZEWSKA FORMACJA SZANTOWA 

Tczewska Formacja Szantowa to zespół, który gra ze sobą od kilku lat. Formacja gra muzykę znanych i lubianych wykonawców szantowych z nutą własnej interpretacji.

W skład zespołu wchodzą: Adam Przybyłowski (gitara basowa – kapitan zespołu), Leszek Lewiński (gitara elektryczna i elektro akustyczna oraz akordeon i śpiew – pierwszy oficer), Włodzimierz Mroczkowski (gitara elektroakustyczna i śpiew – oficer nawigator), Marcin Mroczkowski (perkusja – mechanik).

Animacje dla dzieci „Pirackie wakacje” 

poprowadzi Stacja Dobrego Czasu.

W programie m.in.:

• malowanie buziek,

• dzieci wykonują zadania ruchowe ukryte w balonach, by stać się odważnymi piratami,

• budowanie statku pirackiego z kartonów, oraz wspólna podróż na nieznaną wyspę

• przejście przez „bagnistą krainę”, czyli trenowanie skoków przez przeszkody,

• gaszenie płonącego statku- zadaniem dzieci będzie trafienie z wodnego pistoletu do

• dmuchanego basenu,

• nauka pirackiego tańca


23 lipca (niedziela) godz. 16.00

KOLOS 

Kolos to nazwa duetu, a także tytuł płyty śpiewającego Jorgosa Skoliasa i Antonisa Skoliasa grającego na perkusji. Duet realizuje wspomnienia Jorgosa z dzieciństwa oraz muzyczne inspiracje Antonisa. W muzyce pełnej improwizacji pobrzmiewa soul, rhythm and blues oraz folk, jest trochę akustycznie, trochę elektronicznie. Część tekstów, to zapamiętane z dziecięcych lat strofy greckich piosenek, część to poezja Konstantinosa Kawafisa. Całość muzyki to projekt autorski wymyślony, wyimprowizowany i zagrany na żywo.

Pokazy chemiczne dla dzieci 

przeprowadzi Stacja Dobrego Czasu.

Pokaz eksperymentów chemicznych z ciekłym azotem i suchym lodem. Efektowne show, które rozbudzi ciekawość do nauki i zapewni atrakcję dzieciom oraz ich rodzicom.


30 lipca (niedziela) godz. 16.00

SAIDOWSKI & PAUL

Duet „Saidowski & Paul” powstał w 2014 roku. Tworzą go dwaj gitarzyści – tczewianin Michał Wierzba Saidowski oraz Krzysztof Paul ze Starogardu Gdańskiego – muzycy sesyjni współpracujący z artystami z całej Polski. Repertuar duetu to bardziej lub mniej znane covery takich artystów, jak Eric Clapton, Phil Collins, Seal, Sting, Lenny Kravitz i wielu innych. Aranżacje akustyczne czynią repertuar bardzo ciekawym pod względem brzmienia, a otwarte formy zostawiają dużo miejsca na improwizacje gitarowe i wokalne. Duet wystąpił w programie Must Be The Music. Michał Saidowski i Krzysztof Paul są także założycielami autorskiego projektu rockowego „Jamertal”.

Animacje dla dzieci pt.„Kosmiczna przygoda” 

poprowadzi Stacja Dobrego Czasu.

W programie m.in.:

• ozdabianie przez dzieci gigantycznej rakiety kosmicznej, która będzie zabierała nas na różne

• planety ( na każdej planecie trzeba będzie wykonać ciekawe zadania)

• konstruowanie robotów z kartonów oraz innych materiałów,

• zamykanie w wielkiej bańce mydlanej.

 

13 sierpnia (niedziela) godz. 16.00

KORZENIE – zespół instrumentów ludowych (Rosja)

Zespół solistów kaliningradzkiej orkiestry instrumentów narodowych „Korzenie” pod dyrekcją Andreya Stepanenko został utworzony w 2015 roku z czołowych muzyków orkiestry.

Zespół wykonuje rosyjskie romanse i pieśni neapolitańskie, muzykę filmową, utwory dla dzieci. Z zespołem współpracują czołowi soliści z Kaliningradu, m.in. Zasłużony Artysta Rosji Nikolay Gorlov, solista teatru „La Scala” i „Opery Helikon” Sergey Artamonov, czołowi soliści teatru muzycznego i filharmonii. 

Skład zespołu: Tatiana Tershukova – dumra mała, Oksana Vepritskaya – dumra altowa, Andrey Stepanenko – akordeon, Andrey Kirichenko – bałałajka, Evgeny Kalinin – bałałajka, kontrabas.

Animacje dla dzieci pt. „Masza i niedźwiedź” 

poprowadzi Stacja Dobrego Czasu.

W programie m.in.:

• niedźwiedź na rybach- zabawa polega na łowieniu ryb za pomocą magnesów umieszczonych na wędkach,

• Masza gotuje kaszę- przygotowanie kipiącej kaszy z octu, sody oczyszczonej i barwników spożywczych (mini eksperymenty),

• łapanie pszczół do ula- zabawa w grupach polegająca na jak najszybszym zebraniu żółtych piłeczek,

• uciekające zające- zabawa ruchowa z wykorzystaniem ogonków z krepy.

 

27 sierpnia 2017 (niedziela) godz. 16.00

MACIEJ FORTUNA TRIO

Maciej Fortuna to trębacz, kompozytor i producent muzyczny. Doktor sztuk muzycznych i magister nauk prawnych, prowadzący aktywną działalność artystyczną. Prócz kreowania własnego języka muzycznej wypowiedzi oraz poszerzania palety brzmieniowej swojego instrumentu, eksperymentuje z łączeniem różnych gatunków sztuki. Istotnym elementem jego twórczości jest wykorzystywanie live electronics. Tworzy i reżyseruje koncerty multimedialne oraz produkcje video.

Animacje dla dzieci pt. „Indiańska wioska” 

poprowadzi Stacja Dobrego Czasu.

W programie m.in.:

• malowanie buziek,

• budowanie wielkiego tipi z listewek i ozdabianie go kolorowymi materiałami,

• zabawa ruchowa „polowanie na bizony”,

• nauka strzelania z łuku,

• przejście obok śpiącego krokodyla – zabawa polegająca na przejściu obok pluszowego

• krokodyla, tak by nie zadzwonił dzwonek przyczepiony do nogi uczestnika.

Animacje podczas całego cyklu dopełnione będą zabawą integracyjną z kolorową chustą animacyjną, klockami Lego, balonami i wesołą muzyką dla dzieci.

 

Wstęp na imprezy w ramach Muzycznej Starówki – bezpłatny.

(UM w Tczewie)

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe