×
Sobota, 21.04.2018, imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Pułaskiego, Jedności Narodu, Gdańska – wkrótce remonty

  • 18.05.2017, 07:17
  • UM w Tczewie
Pułaskiego, Jedności Narodu, Gdańska – wkrótce remonty UM w Tczewie
Zakończyły się już przetargi na remonty ulic Pułaskiego, Jedności Narodu, Gdańskiej oraz drogi do Korala. Wkrótce rozpoczną się inwestycje.

Do przetargu na przebudowę ulicy Pułaskiego (etap I) i drogi dojazdowej do firmy KORAL zgłosiły się po 2 firmy.
Pierwsze zadanie obejmuje m.in. przebudowę odcinka ulicy Pułaskiego o długości 250 m (od strony ul. Czyżykowskiej), przebudowę skrzyżowania ul. Pułaskiego z ulicą Gen. H. Dąbrowskiego, budowę chodników, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę istniejącej sieci wodociągowej, renowację kanalizacji sanitarnej, przebudowę istniejącej sieci telekomunikacyjnej, budowę sieci oświetlenia drogowego.

Najniższą cenę zaoferowała firma  Eurovia Polska Spółka Akcyjna z Kobierzyc, która zaproponowała wykonanie zadania za 1 290 748,62 zł, w terminie do końca września br.

Drugie zadanie obejmuje, oprócz przebudowy drogi dojazdowej do firmy Koral (ok. 380 m),  budowę chodnika i miejsc postojowych,  budowę tymczasowej drogi technologicznej, budowę kanalizacji deszczowej, regulację i renowację kanalizacji sanitarnej, przebudowę istniejącej sieci telekomunikacyjnej, budowę sieci oświetlenia drogowego, przebudowę sieci energetycznej.

Najniższą cenę zaoferowała firma  B&Wz Pruszcza Gd. która zaproponowała wykonanie zadania za 790 tys. zł, w terminie do 12 września br. Umowy w sprawie wykonania mają być podpisane jeszcze w maju.

Do przetargu na remont ul. Jedności Narodu (III etap) i Gdańskiej (II etap) wpłynęły 4 oferty. Najkorzystniejszą złożyła  firma Strabag - za 10 128 388 zł. Umowa ma zostać podpisana w maju.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa węzła integracyjnego – przebudowa ul. Gdańskiej w Tczewie (etap II), budowa systemu tras rowerowych; przebudowa ul. Jedności Narodu w Tczewie (etap III).

Remont ul. Jedności Narodu rozpoczęty został w ubiegłym roku. Do wykonania pozostał jeszcze 350-metrowy odcinek od strony ul. Gdańskiej.  Władze miasta zaplanowały również remont całej ulicy Gdańskiej, ale ze względu na wielkość, koszty zadania oraz uciążliwość , jaką przebudowa oznacza dla komunikacji w mieście, postanowiono podzielić tę inwestycje na kilka etapów. Pierwszy etap zrealizowany został w ubiegłym roku, gdy przebudowane zostało rondo u zbiegu ul. 1 Maja i wiaduktów. W tym roku wyremontowany ma zostać  fragment - od skrzyżowania z al. Solidarności w kierunku skrzyżowania z ul. Jedności Narodu i jeszcze dalej (przed skrzyżowaniem z ul. Chłodną). Inwestycja będzie kompleksowa, co oznacza nie tylko remont nawierzchni i chodników, ale też przebudowę instalacji podziemnych, nowe oświetlenie i budowę ścieżki rowerowej. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie z ul. Sadową.

Inwestycja zostanie dofinansowana w ramach przedsięwzięcia ZIT, ze środków RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

UM w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe