Czwartek, 21.06.2018, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Rewitalizacja gniewskiej starówki jeszcze w tym roku!

  • 16.05.2017, 07:43
  • gniew.pl
Rewitalizacja gniewskiej starówki jeszcze w tym roku! (JAC)
Rozstrzygnięto przetarg na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej wraz z realizacją w formule „zaprojektuj i wybuduj” zadania pn. „Gniew - miasto z charakterem”, czyli rewitalizacji Starego Miasta. Prace wykona warszawska firma Budimex. Wykonawca zaoferował wykonanie zadania w ok. 6 miesięcy, co oznacza, że jeszcze do końca tego roku, Stare Miasto w Gniewie może zyskać nowe oblicze. Podpisanie umowy z wykonawcą odbędzie się 23 maja.

24 kwietnia dokonano otwarcia ofert złożonych w ramach przetargu. Przystąpiły do niego dwie firmy: Firma Budowlano-Drogowa „Prasbet” z Grudziądza orz Budimex S.A. z Warszawy. Obie wyceniły realizację zadania na wyższą niż zaplanowała gmina kwotę. W takiej sytuacji przetarg można było albo odwołać, albo zwiększyć środki na realizację inwestycji, co zrobił właśnie gniewski samorząd. 11 maja odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej, na której radni przyjęli uchwałę budżetową, na mocy której dodatkowe środki w wysokości 1.976.758,65 zł przeznacza się na to zadanie.

Gladpol Praca Brukarz Traktorzysta Kierowca
Gladpol Praca Brukarz Traktorzysta Kierowca
Gladpol Praca Brukarz Traktorzysta Kierowca

Przypomnijmy, że na realizację projektu rewitalizacyjnego pn. Gniew – miasto z charakterem gmina otrzymała ponad 4-milionową dotację. Projekt będzie finansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 w ramach Działania 8.3 Materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe. (...)

gniew.pl
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe