×
Sobota, 21.04.2018, imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Już po raz czwarty tczewianie wymieniali się książkami

  • 16.05.2017, 07:38
  • MBP Tczew
Już po raz czwarty tczewianie wymieniali się książkami MBP Tczew
W sobotę 13 maja, Miejska Biblioteka Publiczna w Tczewie zorganizowała Wymienialnię Książek. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa, ocalenie od zapomnienia ulubionych i znanych tytułów,  jak również podzielenie się nimi z innymi. Udział w wydarzeniu wzięło ponad 200 osób.

Na czym polegała wymienialnia? Na uczestników czekało ponad 1500 publikacji, specjalnie wyselekcjonowanych na tę okazję. Jedynym warunkiem uczestnictwa było przyniesienie swoich książek i zabranie w zamian poszukiwanych tytułów.

Akcja cieszy coraz większym zainteresowaniem. W pierwszej edycji Wymienialni, w grudniu 2015 r., wzięło udział ponad 50 osób, w drugiej - w maju 2016 r. - 120, natomiast w trzeciej, zorganizowanej w grudniu 2016 r., 180 osób.

Część z książek pozostawionych do dyspozycji biblioteki zostanie włączona do zbiorów książnicy. Wszystkich uczestników akcji, jak również tych, którzy tym razem nie zdołali wziąć w niej udziału, już teraz biblioteka zaprasza na kolejną jej edycję, która odbędzie w sobotę 18 listopada w godz. od 11 do 14. Wstęp bezpłatny.

 

MBP Tczew
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe