×
Sobota, 21.04.2018, imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Podczas kłótni z żoną zaczął grozić domownikom pozbawieniem życia. 68-latek trafił do aresztu!

  • 12.05.2017, 15:12 (aktualizacja 12.05.2017 15:28)
  • KPP w Tczewie
Podczas kłótni z żoną zaczął grozić domownikom pozbawieniem życia. 68-latek trafił do aresztu! KPP w Tczewie
Tczewscy policjanci zatrzymali 68-letniego mężczyznę podejrzewanego o groźby karalne. Mieszkaniec Tczewa podczas wszczętej awantury domowej groził żonie oraz synowi pozbawieniem życia. Zatrzymana osoba trafiła do policyjnego aresztu. Dzisiaj 68-latek został przesłuchany. Za przestępstwo gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po godz. 20 oficer dyżurny z tczewskiej komendy otrzymał zgłoszenie o tym, że w jednym z mieszkań na terenie miasta nietrzeźwy mężczyzna awanturuje się. Natychmiast w to miejsce skierował policjantów z patrolówki. Interweniujący mundurowi ustalili, że 68-letni mężczyzna podczas kłótni z żoną zaczął grozić domownikom pozbawieniem życia.

- Okazało się również, że sprawca podczas zdarzenia wykręcał ręce pokrzywdzonej oraz wyzywał pokrzywdzonych – mówi asp. sztab. Dawid Krajewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. - Stróże prawa od kobiety przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, gdyż obawiała się gróźb ze strony męża. W związku z interwencją dotyczącą przemocy w rodzinie funkcjonariusze sporządzili niebieską kartę. Mundurowi zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przestępstwo i doprowadzili go do policyjnego aresztu.

Zatrzymany 68-latek dzisiaj został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia  wolności. Przemoc domowa rzadko jest jednorazowym incydentem. Jeżeli wobec sprawcy 
nie podejmuje się natychmiastowych i stanowczych działań bardzo często przemoc powtarza się. Gdy dochodzi do przemocy w rodzinie należy powiadomić o tym Policję, Straż Miejską, najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej lub można skorzystać z poradni telefonicznej Niebieska Linia ( tel. 22 668 70 00 – to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie).
 

KPP w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe