Czwartek, 21.06.2018, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa

Fabryka Sztuk świętowała 10-lecie istnienia. Liczby wydarzeń i odwiedzających mówią same za siebie

  • 12.05.2017, 11:47
  • (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Fabryka Sztuk świętowała 10-lecie istnienia. Liczby wydarzeń i odwiedzających mówią same za siebie (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
To miejsce, gdzie w życie wcielane są najbardziej szalone pomysły, kipiące energią i otwarte dla wszystkich. Tczewska Fabryka Sztuk świętuje swoje 10-lecie.

11 maja na dziedzińcu Fabryki Sztuk odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu. Przybyli ci, którzy z placówką związani są od początku, tworzyli ją, współpracowali i przyjaciele tego niezwykłego miejsca. Mnóstwo życzeń i gratulacji kierowanych było do Alicji Gajewskiej, dyrektor placówki oraz pracowników. Podziękowania trafiły też do licznego grona tych, którzy wspierali Fabrykę Sztuk.

Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja
Politechnika Gdańska Rekrutacja

- Fabryka Sztuk od momentu powstania – wówczas jeszcze pod nazwą Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły, jest jedną z najprężniejszych i najbardziej aktywnych instytucji promujących miasto, region, jego tradycję i dziedzictwo. Zróżnicowana i stale wzbogacana oferta sprawia, że jest to miejsce, które przyciąga, fascynuje, rozbudza i rozwija zainteresowania – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. - Gratuluję stworzenia prężnego, kreatywnego zespołu, bo to przede wszystkim ludzie, a nie mury, tworzą tę instytucję i są jej największą wartością. Dziękuję za tę niezwykłą pasję i pracowitość.

Podczas uroczystości, odznaczony został Józef Ziółkowski, pracownik Fabryki Sztuk. Otrzymałem medal „Gloria Artis” przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Jestem szczęśliwy, że stałem się częścią tczewskiej fabryki historii – powiedział wzruszony J. Ziółkowski.

Fabryce Sztuk przyznano również nagrodę Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich za popularyzację archeologii. Przez 10 minionych lat Fabryka Sztuk zorganizowała 329 wystaw, przeprowadziła 6600 zajęć edukacyjnych, w których wzięło udział ponad 120 tys. osób, wydała 21 publikacji, odwiedziło ją 600 tys. gości, z czego ponad 120 tys. turystów, jednak jak podkreśla dyr Alicja Gajewska, to nie cyfry są najważniejsze.

- Nie można ująć w żadnych statystykach tego, czym nasi goście obdarowują nas na co dzień: uśmiechów, chwil wzruszeń, podziwu, słów podziękowań. To wszystko nadaje sens naszej pracy. Wszystko co, dotychczas udało nam się osiągnąć, nie byłoby możliwe bez ogromnej życzliwości, zrozumienia i pomocy udzielanej przez samorząd miasta Tczewa. Dziękuję również darczyńcom za ich hojność i życzliwość. Przed nami kolejne lata działalności, mam nadzieję, że również udane.

Jubileuszową galę urozmaicili muzycy: grupa Goorsky Squad oraz Paweł Nowak.

(M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O_\
O_\ 12.05.2017, 15:20
Co Straż Pożarna lub Miejska ma wspólnego z Fabryką Sztuk?

Pozostałe