×
Sobota, 21.04.2018, imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy

Fabryka Sztuk świętowała 10-lecie istnienia. Liczby wydarzeń i odwiedzających mówią same za siebie

  • 12.05.2017, 11:47
  • (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Fabryka Sztuk świętowała 10-lecie istnienia. Liczby wydarzeń i odwiedzających mówią same za siebie (M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
To miejsce, gdzie w życie wcielane są najbardziej szalone pomysły, kipiące energią i otwarte dla wszystkich. Tczewska Fabryka Sztuk świętuje swoje 10-lecie.

11 maja na dziedzińcu Fabryki Sztuk odbyła się uroczystość z okazji jubileuszu. Przybyli ci, którzy z placówką związani są od początku, tworzyli ją, współpracowali i przyjaciele tego niezwykłego miejsca. Mnóstwo życzeń i gratulacji kierowanych było do Alicji Gajewskiej, dyrektor placówki oraz pracowników. Podziękowania trafiły też do licznego grona tych, którzy wspierali Fabrykę Sztuk.

Gladpol Tczew poszukuje pracowników.
Gladpol Tczew poszukuje pracowników.
Gladpol Tczew poszukuje pracowników.

- Fabryka Sztuk od momentu powstania – wówczas jeszcze pod nazwą Centrum Wystawienniczo-Regionalne Dolnej Wisły, jest jedną z najprężniejszych i najbardziej aktywnych instytucji promujących miasto, region, jego tradycję i dziedzictwo. Zróżnicowana i stale wzbogacana oferta sprawia, że jest to miejsce, które przyciąga, fascynuje, rozbudza i rozwija zainteresowania – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. - Gratuluję stworzenia prężnego, kreatywnego zespołu, bo to przede wszystkim ludzie, a nie mury, tworzą tę instytucję i są jej największą wartością. Dziękuję za tę niezwykłą pasję i pracowitość.

Podczas uroczystości, odznaczony został Józef Ziółkowski, pracownik Fabryki Sztuk. Otrzymałem medal „Gloria Artis” przyznany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

- Jestem szczęśliwy, że stałem się częścią tczewskiej fabryki historii – powiedział wzruszony J. Ziółkowski.

Fabryce Sztuk przyznano również nagrodę Stowarzyszenia Naukowego Archeologów Polskich za popularyzację archeologii. Przez 10 minionych lat Fabryka Sztuk zorganizowała 329 wystaw, przeprowadziła 6600 zajęć edukacyjnych, w których wzięło udział ponad 120 tys. osób, wydała 21 publikacji, odwiedziło ją 600 tys. gości, z czego ponad 120 tys. turystów, jednak jak podkreśla dyr Alicja Gajewska, to nie cyfry są najważniejsze.

- Nie można ująć w żadnych statystykach tego, czym nasi goście obdarowują nas na co dzień: uśmiechów, chwil wzruszeń, podziwu, słów podziękowań. To wszystko nadaje sens naszej pracy. Wszystko co, dotychczas udało nam się osiągnąć, nie byłoby możliwe bez ogromnej życzliwości, zrozumienia i pomocy udzielanej przez samorząd miasta Tczewa. Dziękuję również darczyńcom za ich hojność i życzliwość. Przed nami kolejne lata działalności, mam nadzieję, że również udane.

Jubileuszową galę urozmaicili muzycy: grupa Goorsky Squad oraz Paweł Nowak.

(M.M., Urząd Miasta w Tczewie)
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

O_\
O_\ 12.05.2017, 15:20
Co Straż Pożarna lub Miejska ma wspólnego z Fabryką Sztuk?

Pozostałe