Wtorek, 19.06.2018, imieniny: Gerwazego, Protazego, Sylwii

Poszukiwany 32-latek wpadł po awanturze. Groził domownikom!

  • 18.04.2017, 15:07
  • KPP w Tczewie
Poszukiwany 32-latek wpadł po awanturze. Groził domownikom! KPP w Tczewie
Policjanci doprowadzili do komendy 32-latka, który był ścigany trzema listami gończymi. Mężczyzna został skazany przez sąd za kilka przestępstw i nie stawił się w zakładzie karnym.

17 kwietnia po godz. 22 oficer dyżurny Komendy Powiatowej w Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o awanturującym się mężczyźnie w jednym z mieszkań na terenie Pelplina. W to miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie. Interweniujący funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna przed ich przybyciem wszczął awanturę domową i wygrażał domownikom.

Akademia Morska rekrutacja
Akademia Morska rekrutacja
Akademia Morska rekrutacja

Mundurowi sprawdzając dane agresywnego mężczyzny w policyjnym systemie ustalili, że jest on ścigany trzema listami gończym wystawionym przez Sąd Rejonowy w Tczewie. Za popełnione przestępstwo usiłowania kradzieży z włamaniem, uchylania się od alimentów oraz za znieważenie funkcjonariusza publicznego, tczewski sąd skazał mężczyznę na karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawienia wolności. Stróże prawa ustalili, że mężczyzna od roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości.

Zatrzymany przez policjantów mieszkaniec Tczewa został doprowadzony do komendy i wkrótce trafi do aresztu śledczego, gdzie odbywać będzie orzeczoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że zgodnie z kodeksem karnym kto pomaga przestępcy w uniknięciu odpowiedzialności karnej, w szczególności ukrywa sprawcę podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

 

 

KPP w Tczewie
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe