piątek, 19 kwietnia 2024 04:25

Decka przegrała pierwszy ćwierćfinał. Pelplinianie pod ścianą

AZS UMCS Lublin wygrał po emocjonującej grze pierwszy ćwierćfinałowy pojedynek o awans do I ligi z Decką Pelplin. W pierwszej kwarcie gospodarze popełnili sporo strat, szwankowała skuteczność, a mimo to dopiero w ostatnich minutach lublinianie skutecznie odskoczyli, by zejść na pierwszą przerwę prowadząc 18:10.

Autor: Fot. Ireneusz Makiła

Pierwsze dwa punkty zdobył Karol Dębski, a odpowiedział Mateusz Wiśniewski. Paweł Kowalczuk celnymi wolnymi i Marcin Chudy dali remis po 7:7. Jednak potem do głosu doszli goście. Za trzy trafił Sebastian Dusiło, skuteczni byli Piotr Jagoda i Adam Myśliwiec. Marcin Chudy rzutem za trzy otworzył drugą kwartę. Niestety, zamiast odrabiania strat, były kolejne błędy, niecelne rzuty i faule. Lublinianie do przerwy prowadzili już 16 punktami. Nadal w ekipie gości brylował Dusiło (trójka, wsad i dobitka), a kwartę kończyli celnymi lay-upami Wiśniewski i Bartłomiej Karolak.

Trzecią kwartę otworzył trafieniem za trzy Chudy. A Karolak najpierw rzucił trójkę, chwilę później dołożył dwójkę. Jagoda wyprowadził gości na 46:26. W siódmej minucie tej kwarty pelplinianie rozpoczęli mozolne odrabianie strat. Z wyskoku trójkę zaliczył Bartosz Sarzało, wspomógł go Kowalczuk, a potem Dębski i Chudy mieli świetny okres gry. Po szybkim ataku Sarzało zniwelował prowadzenie gości do 9 pkt. na koniec trzeciej partii – 48:57. Czwarta kwarta przy dopingu kibiców zapowiadała prawdziwe emocje. Pudłuje Jagoda, fauluje Myśliwiec, z wolnych trafia Dębski, a potem poprawia lay-upem i jest tylko 52:57. Presja na przeciwnika przynosi efekty, w postaci niecelnych rzutów zawodników gości. Na siedem minut przed końcem ostatniej kwarty Dębski trafia z wyskoku za dwa i jest ledwie 2-punktowe prowadzenie lublinian 57:59. Na nieszczęście do dyspozycji rzutowej wrócili Karolak, wsparty przez Dusiło. Ten pierwszy zdobył aż dziewięć z dwunastu punktów gości w ostatnich dziesięciu minutach gry. Ostatnie półtorej minuty bez punktu dla Decki, która przegrała mecz 65:69. Teraz rewanż w Lublinie, gdzie na pewno pelplinianie zrobią wszystko, aby doszło do spotkania numer trzy na własnym parkiecie.

DECKA PELPLIN – AZS UMCS LUBLIN 65:69 (10:18,13:21,25:18,17:12)

DECKA: Marcin Chudy 23 (4), Karol Dębski 22 (1), Bartosz Sarzało 9 (1), Paweł Kowalczuk 5, Tomasz Krzywdziński 3 (1), Wiktor Czyżewski 2, Paweł Muntowski 1, Grzegorz Kamiński, Krystian Reszka.

AZS UMCS: Bartłomiej Karolak 21 (1), Sebastian Dusiło 12 (2), Piotr Jagoda 9 (1), Mateusz Wiśniewski 8, Jakub Stefaniuk 7 (1), Adam Myśliwiec 6, Przemysław Tradecki 4, Łukasz Beczek 2, Kamil Krzeszowski

Ćwierćfinały play-off

Decka Pelplin - AZS UMCS Lublin 65:69, R8 Basket AZS Politechnika Kraków - Górnik Trans.eu Wałbrzych 73:58, WKS Śląsk Wrocław - Syntex Księżak Łowicz 89:79, KK Warszawa - AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 62:54