sobota, 20 kwietnia 2024 00:23

Udany pierwszy krok Decki Pelplin do I ligi

Fazę play-off Decka Pelplin zaczęła od zdecydowanego zwycięstwa nad rezerwami Trefla Sopot 93:66. Jeśli wygra kolejne spotkanie, 18 marca w Sopocie, może czekać spokojnie na rozstrzygnięcie pary z grupy D RKKS Rawia Rawag Rawicz - KS Stal Ostrów Wlkp (74:76 w pierwszym meczu).

Autor: pelplin.pl

Inaugurację play-offów Decki oglądał komplet kibiców. Nie zawiedli się. Skoncentrowni gospodarze od początku meczu narzucili wysokie tempo, a Karol Dębski w pierwszej kwarcie rzucił 9 punktów. Jeszcze na początku drugiej kwarty koszykarze Trefla celnym rzutem zmniejszyli stratę do 5 punktów. Potem Decka dominowała. Trójki Marcina Chudego oraz szybkie wjazdy pod kosz kapitana Bartosza Sarzało były nie do zatrzymania dla gości. W meczu pelplinianie mieli 53-proc. celność rzutów z gry, gdy rywal tylko 36-proc. Przeważali też na tablicach - 47 do 30. Przed pierwszym gwizdkiem za rundę zasadniczą uhonorowano statuetkami Karola Dębskiego - MVP oraz Bartosza Sarzało - znalazł się w najlepszej piątce. Pozostałe wyniki play-off grupy A: Asseco II Gdynia - AZS UMK PBDI Toruń 68:79, SMS PZKosz Władysławowo - Politechnika Gdańska 87:79, Gryf Goleniów - Domino Inowrocław 53:50

Decka Pelplin – Trefl II Sopot 93:66 ( 25:18, 17:13, 25:21, 26:14)

DECKA: Chudy 23 (3), Dębski 19 (1), Sarzało 18 (2), Kowalczuk 8, Krzywdziński 8, Kamiński 6, Czyżewski 4, Reszka 4, Muntowski 2, Góralczyk 1, Guz, Tylkowski

TREFL: Maciej Żmudzki 12 (2), Patryk Jankowski 11 (3), Łukasz Kolenda 10, Damian Ciesielski 8, Szymon Daszke 5, Tomasz Dylicki 4 (1), Kacper Burczyk 3, Patryk Pułkotycki 3 (1), Jakub Putra 3 (1), Ignacy Grochowski 3, Sebastian Walda 2, Wiktor Kujtkowski 2.