środa, 24 kwietnia 2024 16:40

Samborzanki poczuły smak zwyciestwa

Zawodniczki Sambora Tczew po raz pierwszy wygrały spotkanie na zapleczu superligi żeńskiej piłki ręcznej. W niedzielę wytrzymały presję wyniku i pokonały AZS AWF Warszawa 32:28 (17:16). Akademiczki tylko w drugiej połowie odskoczyły na dwie bramki, ale w tym momecie Magalena Maszota i Justyna Domnik doprowadziły do remisu po 24.

Autor: (JAC)

Była 46 min. Ostatni kwadrans należał do samborzanek. Niemniej od początku meczu widać było, że nasz zespół interesuje tylko wygrana. Zawodniczki wspierały się po każdej udanym ataku czy skutecznej obronie. W 6 min po rzucie Karoliny Góreckiej prowadziły 5:3. Co prawda trafiały Julia Gutowska i Paulina Pawłowska, ale tczewianki długo utrzymały dwie bramki przewagi. Dopiero w 16 min po rzucie Patrycji Skoczeń warszawianki doprowadziły do remisu po 10. Trzy bramki Julii Duszyńskiej oraz po jednej Magdaleny Maszoty i Góreckiej dały prowadzenie naszym. W ostatnich czterech trzech minutach trochę namieszała jeszcze Paulina Sulborska (trzy kolejne trafienia), ale to tczewianki prowadziły w przerwie 17:16. Po zmianie stron szybkie kontry dały warszawiankom prowadzenie 19:17.

Szczególnie niebezpieczna była Pawłowska (cztery bramki w 12 minut). Wówczas ciężar gry wzięła na siebie najbardziej doświadczona z samborzanek Justyna Domnik (6 bramek) oraz Maszota (4 bramki) i Maria Michalska (3 trafienia). Dobrze spisały się nasze bramkarki Aneta Skonieczna i Wikoria Frankowska. Sambor wykazał więcej determinacji, a warszawianki miały więcej przestojów w grze. Nie miał więc znaczenia fakt, że przyjezdne w ostatnim kwadransie częściej wędrowały na ławkę kar.  Sambor wygrał 32:28, ale jego sytuacja w lidze jest bardzo skomplikowana.

7 marca nasze zawodniczki grały w Kwidzynie z MTS-em zaległy mecz 13. kolejki. Wcześniej MKS AZS UMCS Lublin pokonał AZS AWF Warszawa 32:19, SPR Olkusz przegrał z MMKS Jutrzenka Płock 26:28, SKF KPR Sparta Oborniki uległ Ruchowi Chorzów 20:26. SMS ZPRP Płock z Koroną Handball Kielce spotka się dopiero 11 marca. W tym sezonie mamy prawdziwy wysyp kolejek z przekładanymi meczami.

Sambor Tczew - AZS AWF Warszawa 32:28 (17:16)

Sambor: Aneta Skonieczna, Wikoria Frankowska – Magdalena Maszota 6, Justyna Domnik 6, Julia Duszyńska 5, Karolina Górecka 4, Agnieszka Siekańska 4, Maria Michalska 3, Daria Majocha 2, KingaWańczyk 2 oraz Oktawia Majorowska. Karne: 7/9. Kary: 12 min. (K. Wańczyk, Siekańska - po 4 min., Domnik, Maszota - po 2 min.).

AZS AWF: Eliza Osińska, Agnieszka Kuźmicka – Paulina Pawłowska 8, Paulina Sulborska 5, Julia Gutowska 4, Patrycja Skoczeń 4, Agnieszka Lewandowska 3, Karolina Kmin 2, Martyna Rozmus 2 oraz Joanna Czerżyńska, Julia Stencel, Agnieszka Kajtek. Karne: 3/4. Kary: 14 min. (Gutowska 6 min - cz.k., Stencel, Lewandowska, Sulborska, Rozmus - po 2 min.).