sobota, 20 kwietnia 2024 01:11

Decka Pelplin rozstrzelała rywala. 19 "trójek" w jednym spotkaniu!

Na własnym parkiecie Decka Pelplin zdecydowanie ograła Sklep Polski MKK Gniezno 109:79. W całym meczu pelplinianie aż dziewiętnastokrotnie trafiali za trzy punkty (54-proc. skuteczność). Pelplinianie są coraz bliżej play-ofów. Mają już 5 punktów przewagi nad Asseco II Gdynia, Domino Inowrocław i Gryfem – i jeden rozegrany mecz mniej od rywali.

Decka Pelplin przystępowała do tego spotkania w roli faworyta i już od pierwszych minut spotkania potwierdziła to na parkiecie. Po pierwszych pięciu minutach pelplińscy koszykarze prowadzili 14:6.  Przyjezdni jednak szybko otrząsnęli się z zimnego prysznica i na dwie minuty przed zakończeniem kwarty numer jeden prowadzili 14:17. Czas wzięty przez trenera Przemysława Bielińskiego przyniósł spodziewane skutki w postaci trzech celnych trójek zawodników Decki. Druga kwarta była popisem skuteczności gospodarzy, którzy z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, głównie dzięki celnym rzutom za trzy punkty. Do przerwy za linii 6,75 m trafili 11 razy. Trzynastopunktowa zaliczka po pierwszej połowie okazała się wystarczająca, aby w pełni kontrolować przebieg meczu. Koszykarze Decki brylowali w każdym elemencie gry, kibice mogli podziwiać zespołowe i bardzo widowiskowe akcje. Kapitan Bartosz Sarzało doskonale odnajdywał swoich kolegów na boisku (10 asyst), natomiast Karol Dębski oraz Marcin Chudy (5 asyst) byli nie do zatrzymania za linią 6,75 m. Starszych kolegów bardzo dobrze wspierali młodzi koszykarze Decki. Każdy z nich dostał szansę gry, udowadniając, że w play-off  trener Przemysław Bieliński będzie mógł liczyć na ich dobrą dyspozycję. 18 lutego Decka zmierzy się w Poznaniu z AZS Politechnika.

Decka Pelplin - Sklep Polski MKK Gniezno 109:79 (25:21, 29:20, 23:21, 32:17)

Decka: Karol Dębski 29 (6), Marcin Chudy 23 (6), Bartosz Sarzało 14 , Paweł Kowalczuk 10, Szymon Tylkowski 9 (3), Paweł Muntowski 6 (2), Krystian Reszka 5 (1), Grzegorz Kamiński 5, Paweł Guz 3 (1), Adrian Góralczyk 3, Wiktor Czyżewski 2, Tomasz Krzywdziński.

Sklep Polski: Michał Szydłowski 17 (1), Szymon Budnikowski 14, Michał Kafarski 12 (4), Marek Sobkowiak 12, Dariusz Dobrzycki 10 (2), Daniel Kotwasiński 8, Piotr Golasiński 4, Mateusz Bilski 2, Filip Guilherme, Dariusz Wietrzyński, Piotr Leśniczak, Marcin Nocek.