piątek, 19 kwietnia 2024 15:17

Vistal, Ryjewo i SP 12 w glorii zwycięzców

W niedzielę, 5 lutego odbył się III Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Kobiet o Puchar Dyrektora Tczewskiego Centrum Sportu i Rekreacji. Ogólnie w zawodach wzięło udział 14 zespołów, ponad 200 zawodniczek. Zawody przeprowadzono w trzech kategoriach: juniorki starsze, młodziczki oraz dzieci. Mecze odbywały się w trzech halach na terenie Tczewa.

Autor: TCSiR

W turnieju głównym w hali II LO wystąpili: Vistal Gdynia, Olimp Bolszewo, MKS Sambor Tczew i SPR Tczew. Grano systemem każdy z każdym. Wysoki poziom zawodniczek sprawił, iż mecze były bardzo widowiskowe i emocjonujące. Nie obyło się oczywiście bez niespodzianek, a największą było to, że zespół który zajął ostatnie miejsce - MKS Sambor, jako jedyny pokonał zwycięzcę turnieju Vistal. W poszczególnych grach padły poniższe wyniki: VistalI - SPR 16:13, Vistal - UKS Olimp 27:13, Vistal - MKS Sambor 19:21, SPR - UKS Olimp 25:9, SPR - MKS Sambor 26:18, UKS Olimp - MKS Sambor 18:14. Zwyczajem tych zawodów były liczne nagrody indywidualne. Do „7” Marzeń wybrano Agatę Okoń  (Olimp Bolszewo), Julię Zwolak (MKS Sambor Tczew, Klaudie Gierszewską (MKS Sambor Tczew) – Magdalenę Maszotę (SPR Tczew) Kingę Wańczyk (SPR Tczew), Małgorzatę Granicką (Vistal Gdynia), Jagodę Błaszkowską (Vistal Gdynia). Królem strzelców została Aleksandra Puckowska (MKS Sambor Tczew), najlepszą bramkarką Aneta - Skonieczna (SPR Tczew), natomiast MVP Paulina Uścinowicz (Vistal Gdynia).

W turnieju młodziczek rozgrywanym w hali przy Gimnazjum nr 3 udział wzięli PTF Gdańsk, dwa zespoły z Ryjewa oraz MKS Sambor Tczew. W tej kategorii zdecydowany prym wiodły zawodniczki z Ryjewa I, które wygrały wszystkie pojedynki. Klasyfikacja końcowa: 1. Ryjewo I, 2. MKS Sambor Tczew, 3. PTF Gdańsk, 4. Ryjewo II (PK). Najlepszą bramkarką uznano Natalię Mocarską z MKS Sambor, królem strzelców została Nikola Sołdek (Ryjewo), a MVP Izabela Szachowicz (Ryjewo).

Najwięcej, bo aż 6 zespołów wystąpiło w turnieju dzieci rozgrywanym w Szkole Podstawowej nr 12. Następczynie ww. kategorii rozegrały bardzo żywiołowe zawody, w których dopingowane przez licznie zgromadzone rodziny dały z siebie wszystko. Każdy zespół rozegrał po 5 spotkań. Tutaj bezkonkurencyjne okazały się gospodynie, które wygrały wszystkie mecze. Klasyfikacja końcowa: 1. SP 12 Tczew I, 2. Ryjewo, 3. Sadlinki, 4. Koszalin, 5. SSP2 Tczew, 6. SP 12 Tczew II. „7” Marzeń znalazły się: Aleksandra Skrzypczak (Koszalin), Amelia Wołowiec (Ryjewo), Oliwia Wichowska (Sadlinki), Oliwia Gierszewska (SP 12 I), Emilia Cheda (SP 12 II) i Oktawia Puckowska (SSP 2). Najlepszą bramkarką wybrano Magdalenę Zagańczyk (Sadlinki), królem strzelców została Wiktoria Wałaszewska (SP 12 I), a MVP Magdalena Ostrowska (Ryjewo).

Wręczono również wiele nagród rzeczowych indywidualnych i zespołowych, które od sponsorów zorganizowała Agnieszka Janicka. Na zakończenie każdej kategorii puchary, nagrody indywidualne i rzeczowe wręczył inicjator imprezy, dyrektor TCSiR Andrzej Błaszkowski.