czwartek, 25 kwietnia 2024 18:42

Dwie kolejne wygrane Decki - pierwsza liga coraz bliżej

Decka Pelplin znakomicie podtrzymuje passę w grupie A II ligi basketu. W ub. tygodniu najpierw u siebie wygrała z Asseco II Gdynia 94:77, a potem na wyjeździe z Tarnovią Basket Tarnowo Podgórne 71:61. Pelplinianie pozostają liderem z 3 punktami przewagi nad Asseco, mimo że rozegrali o dwa spotkania mniej.

Autor: pelplin.pl

Pierwsza połowa nie zapowiadała łatwej wygranej Decki z rezerwami Asseco Gdynia 94:77 (23:21,17:18, 25:19,29:19). Zarówno pierwsza, jak i druga kwarta toczyła się punkt za punkt. Żaden z zespołów nie był w stanie osiągnąć wyższej niż 5-punktowej przewagi. Obie ekipy grały bardzo skutecznie w ataku. Wśród pelplinian brylował Paweł Kowalczuk, który do połowy meczu rzucił 12 pkt. Decka schodziła do szatni z 1-punktowym prowadzeniem (40:39). Emocje były jeszcze na 3 minuty do końca trzeciej kwarty, gdy na tablicy widniał wynik 55:54. Potem pelplińscy koszykarze systematycznie powiększali przewagę, głównie dzięki dwójce doświadczonych graczy, Karola Dębskiego i Bartosza Sarzało. W ostatniej odsłonie zawodnicy z Gdyni opadli z sił, a nie do zatrzymania był Karol Dębski, zdobywca 31 pkt. Decka zagrała bardzo zespołowo - aż 23 asysty, a czterech koszykarzy skończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową. Dla Decki punktowali: Dębski 31 (14 zbiórek, 8 asyst), Sarzało 17, Chudy, Kowalczuk 16, Czyżewski 6, Muntowski 4, Kamiński 3, Góralczyk, Guz.

Zwycięstwo z Tarnovią było dla pelplinian już 18. w tym sezonie. Jak dotąd Decka pokonała wszystkich przeciwników na ich parkiecie – 11 razy. Już w pierwszej kwarcie drużyna z Pelplina uzyskała 12-punktową przewagę, którą utrzymywała przez większość meczu. Gospodarze umiejętnie zagrali w obronie, przez co Decka zanotowała najniższą skuteczność w obecnych rozgrywkach – zaledwie 36,8 proc. Ale Tarnovia też nie była lepsza – 31,5 proc. Trafili tylko 11 z 21 rzutów wolnych. Słabo rzucali za trzy. U pelplinian Paweł Muntowski nie trafił żadnego z sześciu rzutów za dwa, ale miał udane trzy z siedmiu prób za trzy punkty. Decka przegrała na  tablicach (45:52). 12 zbiórek w ataku, 33 w obronie, gospodarze 20/32. Karol Dębski miał 23 punkty i 16 zbiórek, Bartosz Sarzało 6 zbiorek i 8 asyst. Następny mecz Decka Pelplin - Sklep Polski MKK Gniezno – 11 lutego o godz. 15.

Tarnovia Basket Tarnowo Podgórne - Decka Pelplin 61:71 (7-19, 15-14, 16-23, 23-15)

Tarnovia: Piotr Janowski 17, Bartłomiej Gubernat 10, Jacek Łukomski 7, Marcin Eichert 7, Damian Antczak 6, Miłosz Sroczyński 5, Rafał Milczyński 5, Mateusz Kurach 2, Bartłomiej Pawlak 2, Kamil Jakubowski 0.

Decka: Karol Dębski 23, Marcin Chudy 17, Paweł Muntowski 9, Wiktor Czyżewski 8, Tomasz Krzywdziński 6, Bartosz Sarzało 4, Paweł Kowalczuk 3,  Adrian Góralczyk 1, Paweł Guz 0, Grzegorz Kamiński 0, Szymon Tylkowski 0.