piątek, 19 kwietnia 2024 10:57

Cenne zwycięstwo Decki w Inowrocławiu

W pierwszym tegorocznym spotkaniu pelplińscy koszykarze pokonali 80:73 drużynę Domino Inowrocław. Sukces tym większy, bo odniesiony na parkiecie gości. Już po pierwszej połowie, gdy Decka wygrywała  41:29, nie było złudzeń, kto będzie triumfatorem. Nasza drużyna nadal lideruje w grupie A II ligi.

Autor: pelplin.pl/Roman Hudzik

Decka kontrolowała przebieg spotkania, pozwalając przeciwnikowi tylko raz na osiągnięcie dwupunktowej przewagi. Roszady w składzie przeprowadzone przez trenera Przemysława Bielińskiego na koniec trzeciej kwarty przyniosły 17-punktowe prowadzenie pelplinianom. Do końca spotkania goście kontrolowali wynik i mimo słabszej grze w ostatniej odsłonie wygrali pewnie 7 punktami. W tym sezonie Decka wygrała z Domino oba spotkania. 13 zwycięstwo przy jednej porażce zapewnia pelplinianom pierwszą pozycję w tabeli. 10 stycznia (po zamknięciu numeru gazety) Decka we Władysławowie rozegrała zaległe spotkanie z tamtejszym SMS PZKosz. Natomiast w sobotę, 14 stycznia pelplinian czeka wyprawa do Włocławka. Oby z sukcesem.

Domino Inowrocław – Decka Pelplin 73:80 (20:23, 9:18, 19-24, 25-15)

Decka Pelplin – Sarzało 18 (2), Kowalczuk 14 (1), Chudy 13 (3), Krzywdziński 12, Kamiński 9 (1), Dębski 7, Czyżewski 4, Muntowski 3 (1), Góralczyk.