sobota, 27 kwietnia 2024 02:22

Dobra pasa trwa! Pewne zwycięstwo samborzanek

Piłkarki ręczne Aussie Sambor Tczew na własnym parkiecie wygrały 25:21 (14:9) z AZS AWF Warszawa. Tczewianki są więc bez porażki (trzy zwycięstwa i remis), a warszawianki zanotowały czwartą przegraną. Sambor jest samodzielnym liderem.

Pierwsza połowa spotkania do 20 min toczyła się bez znaczącej przewagi jednej z drużyn. Do stanu 9:8 dla Sambora doprowadziła Magda Krajewska. Potem pięć kolejno zdobytych bramek uspokoiło grę tczewianek. Do siatki trafiły dwa razy Joanna Gelińska, po jednej Krajewska, Karolika Zwolak i Dagmara Radzikowska. W drugiej połowie tczewianki utrzymywały bezpieczne prowadzenie. Niemniej na trzy minuty przed ostatnią syreną akademiczki doszły na 20:23.  Po stronie samborzanek trochę szwankowała skuteczność (trzy niewykorzystane sytuacje pod rząd, w tym karny), ale pomogła też dobra zmiana w bramce. Im bliżej końca, jasne stało się, że tczewianki wygrają mecz. Wynik na 25:21 ustaliła Sonia Kłusewicz. W innych meczach MTS Kwidzyn przegrał z 27:31 z SPR Olkusz, a Korona Handball Kielce 26:33 ze Słupią Słupsk. Pozostałe spotkania MTS Żory - KPR Kobierzyce i MKS AZS UMCS Lublin - SMS ZPRP Płock zostaną rozegrane w innych terminach.

Skład Sambora: Skonieczna, Frankowska – Krajewska 8, Gelińska 6, Kłusewicz 4, Orzłowska 2, Zwolak 1, Gwizdalska 1, Muller 1, Domnik 1, Radzikowska 1, Kuszyńska, Nowakowska, Wojcieszak. Dla AZS najwięcej bramek rzuciła Bryl – 5.

Po tygodniowej przerwie w rozgrywkach,  7 listopada Sambor spotka się w Płocku z SMS ZPRP.