×
Czwartek, 15.11.2018, imieniny: Amielii, Idalii, Leopolda

Zaduszki Jazzowe - Adam Wendt& Friends feat. Mike Russell oraz My Serenade (Francja) – koncert.

start 31.10.2018 godz. 19:00

Centrum Kultury i Sztuki

Lokalizacja: Tczew, ul. K. St. Wyszyńskiego 10

Już tradycją jest, że w okolicach Dnia Zadusznego Centrum Kultury i Sztuki organizuje koncerty znanych polskich i międzynarodowych gwiazd muzyki jazzowej.

W tym roku wystąpią Adam Wendt& Friends feat. Mike Russell oraz zespół My Serenade (Francja).

 

Adam Wendt & Friends

Grupa wykonująca, jak sami tworzący ten zespół muzycy nazywają:  akustyczny "Rhythm & Jazz". Niespotykana nazwa tego stylu i sposób grania  odzwierciedlają  dokładnie to co można usłyszeć w tej muzyce, czyli  funkowo-twistowy mainstream z dużymi wpływami Jamesa Browna,  J.C.Adderleya, Stanleya Turrentine'a.

Zespół prezentuje akustyczny nurt muzyki jazzowej z mocno  zaznaczonymi korzeniami bluesowymi i rhythm&bluesowymi. Pełen  słowiańskiej energii i żywiołowej ekspresji repertuar grupy, entuzjastycznie odbierany przez słuchaczy podczas koncertów, to program autorski , czyli kompozycje lidera formacji.

Skład zespołu to muzycy ze ścisłej czołówki polskiej sceny jazzowej, wysoko klasyfikowani w ankietach muzycznych  z ogromnym doświadczeniem i dorobkiem artystycznym.

Zespół kończy pracę nad pierwszą wspólną płytą, której wydanie jest planowane na wrzesień-październik 2018r. Gościnnie na płycie zagrali dwaj giganci światowego jazzu: Randy Brecker (tp) oraz Dean Brown(g).

Skład:

Adam Wendt – sax www.adam-wendt.pl  

Wojciech Niedziela – piano www.wojciechniedziela.com 

Zbigniew Wrombel – bass

Marcin Jahr  – drums www.marcinjahr.com 
 

Mike Russell - guitar, vocal

Urodził się w 1952 r. w Waszyngtonie i od najmłodszych lat rozpoczął naukę gry na gitarze klasycznej i flamenco. Jego kariera zawodowa rozpoczęła się w latach 60 w zespołach soulowych  i bluesowych. Bardzo wcześnie zajął się pisaniem muzyki i komponowaniem piosenek. Ta twórcza strona zaowocowała współpracą z Columbia Records jako gitarzystą i kompozytorem.

W roku 1970 nagrał i wydał pierwszy album. Jako kompozytor utworu "Black Woman" nagranego przez  nominowaną do nagrody Grammy - Glorią Taylor  uczestniczył w jej amerykańskiej  trasie koncertowej. W 1972 roku jego własny zespół jazzowo-rockowy "Water Forest" wystąpił w Anderson Warhol w Kennedy Center w Waszyngtonie.

Od czasu przeprowadzki do Berlina w 1989 roku występował z Eddiem Harrisem, Billym Bangem i wieloma innymi. Założył Black Heritage Orchestra z wokalistką MFA KERA i w 1995 roku wydał płytę  która dotarła do 10 najlepszych europejskich list przebojów świata. Stworzył także własne brzmienie Jazz-Soul-Funk. Występował w telewizji niemieckiej, Guinness Festival w RPA, Grecji, Polsce i Ameryce, po czym wrócił do Waszyngtonu, by wystąpić z Mfa Kera & Black Heritage w światowej sławy Blues Alley Jazz Club i Smithsonian Center. Został również zaproszony do organizacji specjalnych warsztatów w Wydziale Jazzu Uniwersytetu Jerzego Waszyngtona.

Niedawno koncertował w Polsce i na Ukrainie, gdzie grał dla tysięcy fanów. Dzięki swoim fantastycznym umiejętnościom Mike został zaproszony do występu z  Gregiem Phillinganes, Jonathanem Moffetem i Mike'em Phillipsem podczas „Michael Jackson: The Immortal World Tour".

Nadal koncertuje z wielkim powodzeniem w klubach i salach  koncertowych Europy, gdzie zawsze dzięki swojej bezpretensjonalnej twórczości jest entuzjastycznie przyjmowany przez publiczność.

www.blackheritage.de 

 

MY SERENADE

To francuska grupa swingowa zainspirowana przez takich artystów jak Django Reinhardt oraz… stare paryskie trunki. Sekstet przeniesie nas w świat legendarnych swingujących piosenek oraz słynnych standardów jazzu z lat 20-tych XX wieku.

Grupa założona została w 2007 roku. Dotychczas zagrali ponad 100 koncertów i festiwali.

 

Skład zespołu:

Emmanuel Huprelle – wokal i gitara,

Florent Lanceseur – gitara,

Laurent Legoff – gitara,

Arthur Heuretebise – skrzypce,

Mick Bernaux – kontrabas,

Philippe Nasse – perkusja.

Podziel się:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu tczewska.pl z siedzibą w Tczewie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.