Niedziela, 22.04.2018, imieniny: Łukasza, Kai, Nastazji

Short Waves – zestaw filmów „Stary Człowiek i może”

start 15.04 godz. 16:00

Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie

Lokalizacja: Tczew, Wyszyńskiego 10

Short Waves – zestaw filmów „Stary Człowiek i może”

15 kwietnia 2018 (niedziela) godz. 16.00

Sala widowiskowa CKiS

Wstęp wolny

Starość niejedno ma imię. Można wciąż wykonywać ulubioną pracę albo wreszcie oddać się niezrealizowanym marzeniom. Lawendowy Kowboj koncertuje, mimo że od wydania jego kultowej płyty z muzyką country minęło już ponad 40 lat, a Tilda potajemnie wzdycha do pastora.

„Stary człowiek i może” to zestaw filmów, których bohaterowie udowadniają, że jesień życia nie jest czasem straconym, a niezwykłe historie mogą przydarzyć się w każdym wieku.

Program:

True Blue

reż. Haris Raftogiannis, Grecja 2016, dokument, 29 min.

W rozpadającym się w kraju, Grecji, starsza grecko-amerykańska para, Girly i Stamatis, cieszy się życiem na wyspie Ikaria, miejscu znanym z tego, że jego mieszkańcy "zapominają umrzeć".

Dziadek

reż. Andrzej Święch, Polska 2017, dokument, 17 min.

„Dziadek” to intymny portret człowieka zmagającego się z wyzwaniami starości z oddaniem i pogodą ducha. Skupiając się na zwyczajności dnia codziennego film oferuje inspirację, humor i wgląd w determinację człowieka, który nigdy nie powinien się poddawać.

The Head Vanishes

reż. Franck Dion, Kanada/Francja 2016, animacja, 9 min.

Jacqueline zdecydowała się samotnie wybrać pociągiem na wybrzeże. W tej wyjątkowo łagodnej i poetyckiej animacji autor zabiera nas do wnętrza kruchego umysłu kobiety z demencją. Bohaterka konfrontując się z własnymi komicznymi i zaskakującymi iluzjami, spaceruje wzdłuż wagonów, jak gdyby w niekończącym się śnie. Na szczęście czuwa nad nią córka, pragnąc zapewnić jej bezpieczną podróż.

 Tilda

reż. Katja Benrath, Niemcy 2015, fabuła, 14 min.

Tilda jest nieśmiała i mieszka otoczona swoimi lalkami. Jej jedynym kontaktem ze światem zewnętrznym jest Pastor Krause. Pewnego dnia podczas komunii, kiedy pastor rozlewa wino na swój świeżo wyprasowany kołnierz, wszystko się zmienia.

These C*cksucking Tears

reż. Dan Taberski, USA 2016, dokument, 15 min.

W 1973r. syn dzierżawcy farmy mleczarskiej wydał pierwszy i jedyny album muzyki country o tematyce gejowskiej. Wydany zaledwie w 1000 egzemplarzach, album wkrótce zniknął i stał się gejowskim miejskim mitem. Czterdzieści lat później, Lawendowy Kowboj ponownie został odkryty, a jego twórczość okrzyknięta przez krytykę wspaniałym i rzadkim aktem odwagi i uczciwości.

Łączny czas: 84 min.

Organizator:

Fundacja Ad Arte / www.adarte.pl

Short Waves Festival / www.shortwaves.pl

 

 

Podziel się:

Zdjęcia (1)

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.